Haber Detayı
25 Eylül 2018 - Salı 12:12
 
8. BALKAN PANAYIRI COŞKUSU
Bu yıl 8.si düzenlenen Nilüfer Görükle Balkan Panayırı her yı olduğu gibi bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu.
KÜLTÜR Haberi
8. BALKAN PANAYIRI COŞKUSU

8. Nilüfer Görükle Balkan Panayırı geçtiğimiz günlerde göçmen konutları pazar alanında yapıldı. 2 gün süren panayır yoğun ilgi gördü. Birçok standın yer aldığı panayır alanında en yoğun ilgiyi Balkan yemekleri gördü.

Panayırın 1. günü Nilüfer Belediyesi Roman Orkestrasıyla başladı, Turgay Paksoy ve Ekibi ile devam etti. Daha sonra sahneye çıkan Nilüfer Belediyesi Halk Dansları gösterisi izleyenlerden tam not aldı. Gösteriden hemen sonra sahne alan Elvan Demir coşkuyla dinlendi.  Razgrad Devlet Tiyatrosu'nun ve Nazım Hikmet Türk Sahnesi'nin yaptığı gösteri ise görmeye değerdi. 
Oldukça hareketli geçen 1. günün ardından panayırın son günü DJ Samet Kurtuluş ve DJ Murat Mutlu'nun performasıyla başladı. Ardından ilk gün sahne alan Nilüfer Belediyesi Roman Orkestrası dinleyenlere keyifi anlar yaşattı.  Razgrad Devlet Tiyatrosu'nun ve Nazım Hikmet Türk Sahnesi'nin yaptığı gösteri ise akıllarda yer etti. Son olarak sahne alan Bulgaristanlı sanatçı Kali panayıra katılanlardan yoğun ilgi gördü.
KENT16 MİKROFONLARINA KONUŞTULAR
 Panayırın kurucularından olan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey Kent16 mikrofonlarına panayırı anlattı.  Başkan Bozbey, "Panayıra katılım her yıl olduğu gibi bu yılda çok ilgi gördü her yıl daha da artıyor. Göçmenlerden ve bölge halkından çok güzel geri dönüşler alıyorum. Seneye neler olacak panayırda gibi sorular alıyorum. Balkanlar bu projeyi destekliyor. " dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Yüksel Özkan panayırda yaptığı konuşmada, " Nilüfer ve Bal-Göç'ün düzenlediği bu panayıra söylenecek birşey yok coşku ortada. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Burada balkan kültürünün yansımalarını görüyoruz. Burada insanlar hoşgörü ile birbirine yaklaşıyor. Buradan yaklaşan seçimler içinde halkımıza düşünerek oy vermelerini rica ediyorum." ifadelerini kullandı.
Balkan Türkleri Göçmen ve Mülteci Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Kader Özlem," Bu organizasyonlar son derece önemli. Balkan kültürünü bize yansıtan ve bizi bir araya getiren bu organizasyon bizi birbirimize bağlıyor." dedi.
Hak ve Özgürlükler HareketiTemsilcisi Milletvekili ve Myk üyesi Erdinç Hayrulla, " Panayır her yıl daha güzel hale geliyor. Bulgaristan'da bu bir gelenek ve burda devam etmesi bizi mutlu ediyor. Organizasyon mükemmel önümüzdeki yıllarda Bulgaristan'dan daha fazla kişi gelirse insanar daha çok kaynaşır. Burda huzur var mutluluk var kimse kimseyi rahatsız etmiyor." şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 8., BALKAN, PANAYIRI, COŞKUSU,
Yorumlar
Haber Yazılımı