Haber Detayı
07 Nisan 2018 - Cumartesi 15:54
 
AB uyardı: Türkiye karşısında şansınız yok!
DÜNYA Haberi
AB uyardı: Türkiye karşısında şansınız yok!

Alman Frankfurter Rundschau gazetesi Türk-Yunan ilişkilerindeki gerilimin tehlikeli bir şekilde arttığından söz ederken, bu durumun Egeʹde ˮistenmeyen bir kazayaˮ yol açabileceğine dikkat çekti.
 
ˮEgeʹde ateşle oyunˮ başlıklı haberde Yunan Savunma Bakanıʹnın son açıklamaları ve iki Yunan askerinin Edirneʹde tutuklu bulunmasıyla gerilen Atina-Ankara ilişkilerinin dibe doğru ilerlediği vurgulandı. AVRUPAʹDAN ATİNAʹYA UYARI
 
Avrupalı diplomatlar Atinaʹyı istenmeyen bir kaza konusunda uyarırken savaşın eşiğinden dönülen 1996 yılındaki Kardak krizi de hatırlatıldı.
 
ʹTÜRKİYE İLE YARIŞA GİRMEK...ʹ
 
Çatışma kıvılcımının Ege üzerinde sıkça yaşanan it dalaşından çıkabileceğini yazan Alman gazetesi, ʹʹTürkiye ile silah yarışına girmek Yunanistanʹın ihtiyaç duyabileceği en son şey. Çünkü savunma harcamaları, ülkenin yavaş yavaş kendine gelmeye başladığı mali krizin sebeplerinden biri sayılıyor.ʹʹ diye yazdı. 
 
TÜRKİYE HAZIR BEKLİYOR
 
Ege ve Akdenizʹdeki paylaşılamayan petrol ve doğal gaz yatakları ile Yunanistanʹın teröristlere ve FETÖ üyelerine sahip çıkmasından dolayı Türkiyeʹnin savaşa hazır olduğu da belirtildi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: AB, uyardı:, Türkiye, karşısında, şansınız, yok!,
Yorumlar
Haber Yazılımı