Haber Detayı
08 Mart 2018 - Perşembe 13:29
 
ASENALAR SEÇİME HAZIR
Milliyetçi Hareket Partisi Bursa İli kadın kolları İlçe teşkilatlarıyla bir araya geldi.
SİYASET Haberi
ASENALAR SEÇİME HAZIR

Milliyetçi Haraket Partisi Bursa İl Kadın kolları başkanı Yasemin Meriç Başkanlığında ilçe kadın kollarıyla birlikte İl Başkanı Tevfik Topçununda katılımıyla 8 MArt Dünya Kadınlar gününü kutladılar.

Kadın Kolları Başkanı YAsemin Meriç yaptığı konuşmada " 

Milliyetçi Hareket Partisi’nin çok değerli İl Başkanı, Kadın Komisyonları Başkanları, Teşkilatımızın saygıdeğer üyeleri, basınımızın değerli temsilcileri ve değerli katılımcılar…

        8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeni ile düzenlemiş olduğumuz toplantımıza teşriflerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum, saygılarımı sunuyorum.

        Sözlerime başlamadan önce her şeyin en güzeline layık olan kadınlarımızın ‘’Dünya Kadınlar Gününü’’ en samimi duygularla kutluyorum. Ülkemizde ve gönül coğrafyamızda yaşayan bütün hanımefendilerin anlamlı bu gününü tebrik ederken hepsini hürmetle selamlıyorum.

        Öncelikle ifade etmeliyim ki kadınlara uzanan kirli ellerin kırılıp atılarak, katillerine hak ettikleri cezaların verilmesi öncelikli hedefimizdir. Günümüzde üzülerek söylüyorum ki bizler hak ettiğimizi düşündüğümüz desteği, ilgi ve saygıyı yeterince gördüğümüzü söyleyemeyiz. Son dönemde yapılan insanlık dışı saldırılar, şiddet, taciz ve tecavüz olayları endişe verici bir boyuttadır. Kabul edemeyeceğimiz bu rezaletlerin engellenmesi, suçluların yakalanarak cezalandırılması çoğu kez vicdanları tatmin etmemektedir.

       Haberleri seyrederken, gazeteleri okurken gelenek ve törelerin arkasına sığınan caniler tarafından gencecik yaşta katledilen kadınların, kızların acıklı halleri yüreğimizi sızlatmaktadır.

       Bizi derinden sarsan, son derece kaygılanmamıza sebep olan insanlık dışı uygulamaların tamamen ortadan kalkması; başta idarenin olmak üzere hepimizin üzerine düşen sorumlulukları tam olarak yerine getirmesi ile mümkündür.

        Kadınlarımızın elinin değdiği her işte güzellikler, emeğinin olduğu durumda ise bir zarafet vardır. Hayatın her alanında okulda, evde, işte, siyasette kadınlarımızın büyük çabaları ve eşsiz başarıları vardır. Buna rağmen dünyada

 

bitmeyen adaletsizlikler neticesinde mağdur edilenler, ekmeği elinden çalınanlar, ucuz iş gücü olarak görülenler sürekli kadınlarımız olmuşlardır.

       Pozitif ayrımcılık iddiasında bulunanların gaflet ve tedbirsizliği sonucu, kadınların lehine bu ayrımcılığın sözde kalması haklarımızın ihlal edilmesinin başka bir faktörüdür. Evlatlarını dualarla cepheye gönderen, nasır tutmuş elleri ile evladını şahadete uğurlarken gözyaşları kuruyan, temizlik ve asaletin simgesi asil annelerimizi aynı ruhla buradan selamlıyoruz.

        Dualarımızın dualarına karıştığı şehit annelerimizi, asil kadınlarımızı tebrik ediyoruz, güzel ellerinden öpüyoruz.

        Siyasi hayatımızın en köklü ve en güzel hareketi Milliyetçi Hareket Partisiyle siyaset yapan bizler gelişmiş ve medeni bir toplumun en önemli özelliği arasında kadınlara yönelik şiddet, hakaret ve eşitsizliğin ortadan kaldırılması için mücadele etmekteyiz.

        Bizler okulda öğretmen, iş yerinde işçi, evlerimizde anne olarak bu toplumun saygın fertleri için elimizden geleni yapmalıyız. Özellikle gelecek nesillerin ülkemiz kaderinde olumlu rol sahibi olması için gerekli olan sevgiyi, saygıyı ve vatan sevdasını evlatlarımıza aşılamalıyız. Çünkü geleceğimiz çocuklarımızın omuzlarında yükselecektir.

        Orhun Anıtlarından Bilge KAAN bize şu şekilde seslenmektedir. ‘’ Tanrı Türk Milleti yok olmasın diye babam Kaan ile anam Hatunu yükseltti ‘’ Türk Kültüründe baba soy kadar anadan gelen soyda önemlidir. Bu önemden dolayı kültürümüzde kadın ile erkek arasında hakkaniyete dayalı bir eşitlik olmalıdır.

      ‘’Cennet Annelerimizin Ayakları Altındadır’’ diyen peygamber efendimizin emirlerine uymak ve kadını yüceltmek dinimizin de en temel emirlerindendir.

        Konuşmama son verirken Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e Türk Kadınları olarak minnet ve şükran duygularımızı bir kez daha ifade ediyor, 8 Mart Dünya Kadınlar Günününüzü kutluyorum. Kızlarımıza, annelerimize, eşlerimize kısaca tüm dünya kadınlarına sevgi ve saygılarımla.

‘’Ne Mutlu Türküm Diyene’’ ! … " dedi.

MHP Bursa İl Başkanı Tevfik Topçuda Yaptığı konuşmada " Partimizin seçimlerde en büyük gücümüz olduğunu biliyoruz. Ve bu anlamda bizlerin her zaman yanında olan eşlerimize sizlere teşekkür ediyor ve dünya kadınlar gününüzü kutluyorum" dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ASENALAR, SEÇİME, HAZIR,
Yorumlar
Haber Yazılımı