Haber Detayı
12 Nisan 2018 - Perşembe 14:13
 
ÇIKMAZ YOL
MHP Bursa İl Başkanı Tevfik Topçu, "Açıkça ifade edeceğimiz gerçek bu yeni sistemin özel okulların önünü sonuna kadar açacağıdır. Daha yolun başındayken karmaşık bir hal alan bu sistem çıkmaz yol olarak gözükmektedir" dedi.
SİYASET Haberi
ÇIKMAZ YOL

MHP Bursa İl Başkanı Tevfik Topçu, nitelikli okullarla ile alakalı açıklamalarda bulundu..

Topçu yaptığı açıklamada

TEOG KALKTI YERİNE NTOK (Nitelikli Okullara Giriş Sınavı) GELDİ 

İlköğretimden ortaöğretime geçişte kaldırılan TEOG sınavı sonrasında tartışmalara sebep olan Nitelikli okullara giriş sınavı veli ve öğrencilerin kafalarını karıştırmaya devam ediyor. 

2 Haziran da yapılacak sınavla girilecek 48 Lise İl milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açıklandı. 

Bu nitelikli okulların  İmam Hatip Lisesi 8, Anadolu Lisesi 10, Fen Lisesi 6, Sosyal bilimler 2, Anadolu ve Teknik Lise 22 olarak belirlendi. Belirlenen Liselerin içinde İnegöl de Anadolu Lisesi, Mustafakemalpaşa da Anadolu Lisesi, Gemlik de Anadolu ve Fen Lisesi, Kestel de Anadolu ve Fen Lisesi yok, Orhangazi de Anadolu ve Fen Lisesi, Mudanya da Fen ve Teknik Lise, Yıldırım da Fen Lisesi, Karacabey Anadolu Lisesi bulunmamaktadır. 

Açıklamalara ve nitelikli okulların sayılarına ve yetersizliğine bakarak açıkça ifade edeceğimiz gerçek bu yeni sistemin özel okulların önünü sonuna kadar açacağıdır. Devletin ilgili müdürleri nitelikli okulları bu denli aza indirdiklerine göre Devlet Okullarına kamuoyunun bakışı son derece olumsuz olacak ve çocuklarının eğitim öğretimi için yeni arayışlara itecektir. 

Öte yandan Nitelikli Okul’lar diye açıklanan okullara kadro takviyesi mi yapılacaktır? Bunca kadro değişikliği ayrı bir tartışma yaratacaktır. 

Orhaneli, Keles, Harmancık, Büyükorhan, Gürsu,İznik,Yenişehir İlçelerimizde nitelikli okul yoksa; suç kimindir ve öğrenciler nasıl bir yol izleyeceklerdir. 

Daha yolun başındayken karmaşık bir hal alan bu sistem üzülerek ifade ediyoruz çıkmaz yol olarak gözükmektedir. Bu yüzden bu konu tekrar gözden geçirilerek revize edilmelidir. " dedi.

         

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇIKMAZ, YOL,
Yorumlar
Haber Yazılımı