Haber Detayı
27 Mart 2018 - Salı 13:04
 
Çekin Elinizi Şu Seçimlerden!
MHP Karacabey İlçe Başkanı Hüseyin Erol, STK seçimleriyle ilgili bir dizi açıklamalarda bulundu.
SİYASET Haberi
Çekin Elinizi Şu Seçimlerden!

Hüseyin Erol, STK seçimleri öncesi yaşananlara tepki gösterdiği açıklamasında, ilgili, ilgisiz herkesin sanki mecburmuş gibi bu seçimlere dahil olmaya çalıştığını belirterek, şunları söyledi;

“2018 yılına girmemizle beraber, Karacabey’imizde olduğu gibi tüm ülke genelinde Sivil Toplum Kuruluşları (STK), Oda’larda ve Borsa’larda da seçimi beraberinde getirdi. Bu kapsamda 2018 yılının ilk günlerinden itibaren Meslek Odaları ve ilgili kurumlarda seçimler başladı ve hali hazırda devam etmekte.

Tüm bu seçimler bağlı bulundukları kurumlardaki çıtayı bir tık daha olsun ileri taşımak, gelişen ve değişen günümüz şartları içinde başta üyelerine, sonra Karacabey’e, daha sonrada ülkemize daha iyi hizmet etmek amacı ile bir bayrak yarışı şeklinde geçmektedir.

Fakat üzülerek izliyorum ki, son günlerde bu bayrak yarışları kendi mecrasından çıkarak farklı bir yol almaya başlamış bulunmaktadır. İlgili, ilgisiz, alakalı, alakasız herkes sanki mecburmuş gibi bu seçimlere müdahil olmak için ayrı bir çaba gösterme girişimde bulunmakta. Sanki bu Oda’lar ve Meslek Kuruluşları üyeleri ve delegeleri, bağlı bulundukları ve icra ettikleri işlerini, mesleklerini, sorunlarını, çözümlerini bilmiyorlar ve de kendi yönetimlerini ve başkanlarını seçmekten acizler de, dışarıdan alakasız kişilerinin müdahil olması ile daha doğru yol bulunacak.

İşin acı tarafı da; bu müdahil olan bazı şahısların, kendi seçimlerinde bu tip yaklaşımları hep esefle karşılamış kimselerden oluşması. Kendi söküğünü dikemeyen, bırakın dikmeyi, söküğü bile göremeyen, kerameti kendinden menkul bir evliya olduğunu zanneden bazı kişilerin ise bu konuda müdahil olması ise olayın pik noktasını oluşturmakta.

Allah aşkına biraz saygı, kendinize gösterilmesini istediğiniz saygıyı birazda karşı tarafa gösterin. Bu üyelerin ve delegelerin iradesine saygı gösterin. Kesinlikle fikir alışverişinde ve istişarede bulunulmasın demiyorum. Dediğim insanların iradesine ipotek koyma girişimi içinde olunmasın. Sonuçta kazananda, kaybedende yabancı değil, bizden biri olacak. Karacabey’in yetiştirdiği, Karacabey’in çocukları, Karacabey’in değerleri olacak.

Biz siyaset kurumlarının ise asli görevi müdahil olmak değil, önlerine çıkan engeller için çözüm yolları üreterek, onlara yol açmaktır. Milliyetçi Hareket Partisi Karacabey İlçe Teşkilatı olarak biz hep bu düsturda olduk ve olmaya devam edeceğiz.

Derdimiz; herkes üzerine düşen asli görevi layıkıyla yerine getirsin ki, güzel insanları topluluğu olan Karacabey’imizde oluşacak sinerji ve birliktelik ile hak ettiği ekonomik ve huzur ortamı oluşsun. Seçilmiş ve seçilecek olan tüm Meslek Odaları ve kurumların başkan ve yönetim kurullarını tebrik ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çekin, Elinizi, Şu, Seçimlerden!,
Yorumlar
Haber Yazılımı