Haber Detayı
31 Mart 2018 - Cumartesi 13:43
 
HASAT ZAMANI
Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, 4 yıllık görev süresini ve hayata geçirilecek projeleri, düzenlediği basın toplantısında kamuoyu ile paylaştı.
SİYASET Haberi
HASAT ZAMANI

GÜVENLİ VE MODERN DÖNÜŞÜM

Yıldırım Belediyesi Planlama ve Kentsel Gelişim Merkezi'nde ulusal ve yerel medya kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda sunum yapan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, 30 Mart 2014 tarihinde göreve gelmeden önce, seçim döneminde 'İdeal Şehre 100 Adım' başlıklı vaatlerinin 73'ünü hayata geçirdiklerini söyledi. Yıldırım'ı geleceğe taşıyacak kentsel dönüşüm uygulamalarının en önemli projeleri olduğunu belirten Edebali, "İlçemizin 3 bin 200 hektarlık planlanabilir alanının, bin 125 hektarlık kısmını kentsel dönüşüm alanı olarak belirledik.Yıldırım'daki en önemli amacımız insanların mağdur olmayacağı, güvenli ve modern konutlarda yaşayacağı bir dönüşüm hamlesini tam anlamıyla gerçekleştirmek" dedi.

ÇAĞ ATLATAN ÇALIŞMALAR

Yıldırım'daki kentsel dönüşüm projeleri hakkında da bilgi veren Başkan Edebali, 'Yeni Yıldırım' yolunda en önemli adımlardan birisinin Mevlana-Ulus kentsel dönüşüm projesi olduğunu söyleyerek, "Yıldırım'ın en büyük dönüşüm projesi olan Mevlana-Ulus projesinin inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. İlk etap olan 850 konutu ağustos ayında hak sahiplerine teslim edeceğiz. Yiğitler, Teferrüç, 152 Evler, Beyazıt, Esenevler, Eğitim, Ortabağlar, Güllük, Sinandede, Sıracevizler, Yediselviler, Şükraniye, Değirmenönü, Karapınar, Ertuğrulgazi, Şirinevler ve Vatan mahallelerimizde planlama çalışmalarını tamamladık. Uzlaşma görüşmelerini devam ettirerek insanlarımıza mağduriyet yaşatmadan gönüllü dönüşümü gerçekleştireceğiz" şeklinde konuştu.

50 YILLIK SORUN ÇÖZÜLÜYOR

Başkan Edebali, Ankara Yolu'nun alt tarafında yer alan Arabayatağı, Hacivat, Ulus, Yavuzselim, Çınarönü ve Mevlana mahalleleri için mevcut eski planın yerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yeni imar planının onaylandığını hatırlatarak,"Bitişik nizamdan ayrık nizama bu planla birlikte geçiliyor. 50 yıllık sorunu çö-zerek şuyulandırma çalışmaları sonunda vatandaşlarımızın tapularını yeni plana göre vereceğiz" dedi.

MOLLAARAP'A 100 FORE KAZIK

2 ay önce sel ve heyelan sebebiyle 83 evin tahliye edilidği Mollaarap'ta yürütülen çalışmalar hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Edebali, zemin güçlendirme çalışmasının devam ettiğini belirterek, "100. fore kazığı çakıyoruz. Üniversitenin vereceği rapora göre ya orada tasarım yapacağız. Ya da ev sahiplerine başka yer vereceğiz" dedi.

GELECEĞE MİRAS PROJELER

Sular Vadisi ve Doğa Parkı
Engelsiz Yaşam Merkezi,
Molla Yegan Gençlik Merkezi,
Değirmenönü-Karapınar Meydan ve Anıt Müze,
Yıldırım Bayezid Gençlik Merkezi,
Vatan Mahallesi Çelebi Mehmed Gençlik Merkezi,
Arabayatağı Meydan ve Kültür Merkezi,
Değirmenlikızık Osmanlı Mahallesi,
Vişne Han Kapalı Çarşısı,
75. Yıl Rehabilitasyon Merkezi,
Millet, Piremir, Mimarsinan-Güllük, Arabayatağı kapalı pazaryerleri

Kaynak: Editör:
Etiketler: HASAT, ZAMANI,
Yorumlar
Haber Yazılımı