İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
BEKLENEN ATAMA
BEKLENEN ATAMA
İLBER ORTAYLI
İLBER ORTAYLI
Haber Detayı
04 Ekim 2018 - Perşembe 13:57
 
"HER GÜN ENDİŞE DUYMAKTAN YORULDUK"
Doktor Fikret Hacıosman'ın hastası tarafından öldürülmesinin ardından Türk Sağlık-Sen Bursa Şube Başkanı Sabit Karabayır basın açıklaması yaptı.
SAĞLIK Haberi

Doktor Fikret Hacıosman'nın eski bir hastası tarafından katledildiğini söyleyen Türk Sağlık-Sen Bursa Şube Başkanı Sabit Karabayır, " Doktorumuza Allah'tan rahmet, ailesine sabır ve sağlık camiamıza baş sağlığı diliyorum. Türk Sağlık-Sen olarak defalarca önlemler acil olarak alınmalı, sağlıkta şiddet cinayete dönüştü diyerek, uyarılarda bulunmuştuk.  Ne yazık ki uyarılarımız dikkate alınmadığı gibi geçmişte yaşanan vahşetler de  birkaç gün kınama ve taziye mesajları ile geçiştirilip unutulanlar kervanına katıldı." dedi. 
"BU İLK DEĞİLDİ"
Türk Sağlık-Sen Bursa Şube Başkanı Karabayır, "İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın sözü siyasilerin işlerine geldikleri zaman kullandıkları bir cümle olmaktan çıkıp, gerekenler yapılsaydı bugün bunlar yaşanmayabilirdi. Sağlık çalışanlarına uygulanan şiddet sadece televizyonlarda verildiği zaman saldırganların tutuklandığı tuhaf bir adalet anlayışı hakim olmasaydı bugün başka şeyleri konuşuyor olabilirdik. Fakat bunların hiçbiri olmadı. Bir doktorumuz daha bir cinayete kurban verdik. İlk olmadı ne yazık ki böyle devam ederse sonda olmayacak. Bu vahşet düzeni gerekli önlemler ve ağır yaptırımlar olmaz ise sürüp gidecek." ifadelerini kullandı.
"GELİN ŞİDDETİ EL BİRLİĞİ İLE ÇÖZELİM"
Karabayır, "Çözüm için geç kalınmıştır. Bu doğrudur fakat yanlışın neresinden olursa olsun dönmeyi bilmekte bir erdemdir. Yeni dönem diyoruz ama sürekli eski sorunlarla boğuşuyoruz. Artık bir şeyler yapılsın. İyi dilekler, temenniler bir kenara bırakılsın. Çalışana sevgi içeren cümleler kurmak yerine onların sorunlarını çözen adımlar atılsın. Gelin şiddeti; el birliği ile çözelim, en aza indirelim. Biz buna hazırız. Bakanlık, STK’lar ve diğer tüm paydaşlar bir araya gelelim, Ne yapabilirizi tartışalım, karara bağlayalım. Çünkü sağlık çalışanları sadece güvenli çalışmak ve akşam olunca sağ salim ailesine kavuşmak istiyor.  Hastanelerin savaş meydanlarını andırdığı, çalışanın her saniye şiddete uğrama endişesi ile yaşadığı bir ortam olarak kalmasını istemiyor Şifa veren eller kendi hayatlarından her gün endişe duymaktan yoruldular. Bunun düzeltilmesini istiyorlar. Bizde onların sesi oluyor ve bu çağrıya kulak verin diyoruz. Bir kez daha bugün hayatını kaybeden doktorumuzu rahmetle anıyor, ailesine sabır sağlık camiamıza baş sağlığı diliyorum."dedi.
Kaynak: Editör:
Etiketler: bursa, sağlık-sen, sabit karabayır, başkan, fikret hacıosman, hasta, doktor
Yorumlar
Haber Yazılımı