Haber Detayı
31 Temmuz 2018 - Salı 11:46
 
İLGİ BÜYÜK
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin başlattığı askıda ekmek kampanyasına ilgi büyük.
SİYASET Haberi
İLGİ BÜYÜK

Milliyetçi HAreket Partisi genel başkanı Devlet Bahçeli'nin başlattığı askıda ekmek kampanyasına Bursa Karacabey MHP teşkilatlarıda katıldı.

 

Konuyla alakalı bir basın toplantısı düzenleyen MHP Karacabey İlçe Başkanı Hüseyin Erol yaptığı açıklamada

"

Enflasyon oranlarının her geçen gün artması ve buna mütevellit olarak girdi maliyetlerinin yükselmesi sebebiyle, ülke genelinde faaliyet gösteren fırıncıların ekmek fiyatlarında artışa gitmesi üzerine Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet BAHÇELİ’nin  yapmış olduğu çağrı üzerine ASKIDA EKMEK KAMPANYASI nı karacabey’imizde başlatmış bulunmaktayız.

        

         Türk toplumlarını asırlar süren varlığının yegane dayanak noktası kayıtsız şartsız birlik ve beraberliğinin olmasıdır. Ülkemiz ve milletimiz üzerinde yıllardır uygulanan bölme parçalama ve yok etme girişimleri  herzaman halkımızın yüksek feraseti ve birlik beraberlik duyguları ile bertaraf edilmiştir. Çanakkale, kurtuluş savaşı ve en son yaşadığımız 15 temmuz hain darbe girişimi bunun en bariz örneklerinden bir kaçıdır.

 

         . Yüz yıllardır gelen ananelerimizden komşuluk hakkı, mahalle kültürü, cemiyet hayatı , yardımlaşma ve dayanışma sağlanarak çözülemez denen bir çok sorunu Allaha çok şükür bu zaman kadar bertaraf etmiş bulunmaktayız. Bizler “komşusu açken tok yatan bizden değildir” hadisi şerifine mazhar olmuş bir ümmetin torunlarıyız

 

         Mensup olduğumuz dinin gereğini bir nebze olsun yerine getirebilmek, dayanışma ve yardımlaşma kültürümüzün örneklerinden birisini daha hayata geçirebilmek amacı ile Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet BAHÇELİ’nin  işaret buyurduğu üzere ASKIDA EKMEK kampanyasını Milliyetçi Hareket Partisi Karacabey İlçe Başkanlığı ve Ülkü Ocakları İlçe Başkanlığı olarak karacabey’de başlatmak ve  yaşatmak istiyoruz.

 

         Bu kapsamda yaptığımız istişareler ve görüşmeler neticesin de, kampanyanın sağlıklı bir şekilde ilerlemesi ve uzun yıllar devam edebilmesi için, bunun yanında ihtiyacı olan halkımızın duygularının istismar edilmeden, kimseyi kırmadan dökmeden , asl olan amacının hasıl olması maksadıyla , ilçemizde faaliyet gösteren gönüllü fırıncılar ve ekmek satan bakkallar tarafından bu kampanyanın yürütülmesinin daha akılcı olduğu kanaatine varılmıştır.

 

         Teşkilatlarımızın yetkilendirdiği gençler  vasıtasıyla fırıncılar ve bakkalar ziyaret edilerek kampanyaya dahil olmaları konusunda bilgilendirileceltir.

 

 

Kampanyaya dahil olan fırıncılar ve bakkalar tarafından oluşturulacak ASKIDA EKMEK VAR KAMPANYA KUTULARI vasıtasıyla , çorbada benim de tuzum olsun düşüncesindeki arkadaşlar tarafından yapılacak nakdi yardımlar kutularda toplanacak ve ihtiyacı olan vatandaşlarımız ASKIDA EKMEK VARMI diye sordukları taktirde ,ekmeklerini kutudaki bedelden karşılanmak üzere sıcak sıcak alma imkanına sahip olacaklardır.

Ziyaretler de yaşanabilecek aksaklıklara mahal vermemek ve ekmek satım konusunda faaliyet gösteren esnafımızın atlanmaması için, kampanyaya dahil olmak isteyen esnafımızın camlarına kampanya afşini asılması ve esnaf olmayıp nakdi yardım yapmak isteyen “bir elin verdiğini diğer el bilmesin” düsturu içinde yaşayan halkımızın  Milliyetçi Hareket Partisi Karacabey İlçe Başkanlığı ve Ülkü Ocakları İlçe Başkanlığı ile irtibat kurmaları yeterlidir.

 

        Tüm Karacabey halkınının  dosta güven düşmana korku verecek bir katılım sağlayacağından şüphemiz yoktur.

 

Şimdiden kampanyaya katılım sağlayan ve destek veren tüm halkımıza teşkilatlarımız ve şahsımız adına teşekkür ederiz. Allah yaptıkları yardımı kabul eylesin." dedi

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İLGİ, BÜYÜK,
Yorumlar
Haber Yazılımı