Haber Detayı
07 Ocak 2018 - Pazar 13:04
 
İYİ PARTİ BURSA'DAN BAKANLAR KURULU GİBİ YÖNETİM...
İYİ PARTİ Bursa İl Teşkilatı, Kurucu yönetim kurulu üyelerini Kervansaray Termal Otel’de coşkulu bir ortamda kamuoyuna tanıttı.
SİYASET Haberi
İYİ PARTİ BURSA'DAN BAKANLAR KURULU GİBİ YÖNETİM...

İYİ PARTİ Bursa İl Teşkilatı, Kurucu yönetim kurulu üyelerini Kervansaray Termal Otel’de coşkulu bir ortamda kamuoyuna tanıttı. Toplantı sabahın erken saatlerinde olmasına rağmen, ilginin bir hayli fazla olması dikkatlerden kaçmadı. Basın toplantısına Bursa Cemiyet, Siyaset, STK başkan ve yöneticileri, Muhtarlar ve İş dünyasının önde gelen isimleri ile birlikte İYİ PARTİ G.İ.K. Üyesi Hasan TOKTAŞ, 21. dönem Bursa Milletvekili Orhan ŞEN, 24. ve 25. dönem Bursa Milletvekili Necati ÖZENSOY, Kurucular Kurulu Üyeleri Abdullah ALAGÖZ, Betül BAYRAKTAR ORHAN ve Sermin ÖZENSOY katıldı. Ayrıca İYİ PARTİ’nin teşkilatlanması tamamlanan İlçe Başkanları tanıtımda yerini aldı. İYİ PARTİ Bursa İl Teşkilatının yaptığı bu ilk organizasyon sunum ve takdimiyle tam not aldı.
İYİ PARTİ’nin yönetim kurulunda, ANAP’ın efsane isimlerinden Hısımcıl Ailesinden Haluk HISIMCIL, ANAP Yıldırım İlçe Eski Başkanı Tahsin KÜÇÜKASLAN, ANAP M.K.Paşa İlçe Başkanlarından Teyfik DEMİR, yine ANAP’ın önemli isimlerinden belediye meclis üyeliği yapmış Ergun ELİBOL, DSP’de uzun yıllar Merkez İlçe Başkanlığı görevlerinde bulunmuş Nihat YÜKSELEN, DYP-DP teşkilatlarında İl Başkanlığı görevi yapmış olan Üstün TUNALIGİL, DYP’de Kadın Kolları Başkanlığı yapmış Dilek KARABIYIK,  Adalet Partisi ve DYP’de Milletvekillerinden Zeki EFEOĞLU’nun yeğeni Dolunay KIRICI, Demokrat Parti geleneğinin ağır toplarından Kamuran YILANLI’nın oğlu Aybars YILANLI, Emek Belediye Başkanlarından Cafer GÜLER, DYP dönemi İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet AYDIN, Baro Başkanlarından ve CHP 20. Dönem milletvekili Yahya ŞİMŞEK’in kızı Özgür ŞİMŞEK,  Sivil Toplum Kuruluşlarının öne çıkan isimlerinden Ahmet KOÇ, Günaydın İZMİRLİ, Salih ALKAYA, Yüksel CEYLAN, Yavuz AKPINAR, Kemal ATAÇ, Çiçekçiler Odası Başkanı Ertan TANIRGAN, Dokumacılar Odası Başkanı İlyas ALBAYRAK, Bursa iş dünyasından Mesut ŞEN, Serdar BURULDAY, Zafer MİLLİ, Evren ŞEN, Nurettin BACAK, Mehmet Ali AKYÜZ, Adil BAYRAKTAR, Levent ÖNCÜ, Murat ÜNCÜ, Fatih YILMAZ, Zehra BEKAR, Emel ÇAĞLAR, Şentürk AYDIN, Tarım ve hayvancılık sektörünün önemli isimlerinden Sebahattin KAPLAN, Adnan KOCA, Ahmet BAYRAM Halil BUDAK ve Veteriner Hekim İbrahim Tugay ATEŞ, Dış Ticaret Uzmanı Hüsamettin TAŞDEMİR, Üst düzey yöneticilerden Yüksel SEYHUN, Tuna GERÇEK, Mehmet IŞIK, Bursa Bürokratlarından Emniyet müdürü Rufayi TARSUS, Emniyet mensubu Güven TURAN,  uzun yıllar Başhekimlik görevi yapmış Dr. Yahya BAHADIR, Büyükşehir belediyesinin Şirketlerinden BİNTED’in yıllarca genel müdürlüğünü yapmış Birgül YILDIZ GÜNAY, Yine Büyükşehir Belediyesinin Daire başkanlarından Hüseyin KOÇAK, Spor camiasından TOFAŞ kulübünün ve Milli takımın oyuncularından Dr. Faruk AYDIN ve Su Topu İl Temsilcisi Levent ÇETİNKAYA, sosyal medya fenomenlerinden Levent ÖZEREN  Hidayet SEVİNÇ ve MHP Eski Meclis Üyesi İsmail Şenol öne çıkan isimler oldu.  
Yapılan toplantıda söz alan İYİ PARTİ İl Başkanı Yüksel YILMAZ;
“Türk milletinin sorunlarının yegâne ve öncelikli çözüm noktası, siyaset kurumlarıdır. Toplumsal meselelerimizin çözümü için bir zemin olarak görülen siyaset arenasında yaşanan tıkanıklık ve buna bağlı olarak ortaya çıkan arayış herkesin malumudur.
Yaşanan bu süreçte iktidar kadar muhalefet Partileri de çözümsüzlüğün birer parçası olmuştur. Halkımızın umutları tükenmiş, benzi solmuş ve gençlerimiz yarınlarından kaygı duyar hale gelmiştir.
 
İşte bu bağlamda
·         Ülkemizde yaşanan bu siyasi tıkanmışlığa çözüm bulmak,
·         Gerçek anlamda toplumsal muhalefet ihtiyacına cevap olmak,
·         Bozulmuş olan toplumsal düzeni onarmak,
·         Kutuplaştırılan, ayrıştırılan Türk halkının kardeşlik hukukunu inşa etmek,
·         Yıkılmış olan devlete güveni yeniden sağlamak adına,
Toplumda yükselen seslere kulak veren, yapılan çağrılara icabet eden Meral AKŞENER ve etrafında toplanan Türkiye sevdalıları yeni bir siyasi hareketin işaret fişeğini çakmıştır. Bu fişek Amblemi GÜNEŞ olan Türkiye’yi karanlıktan aydınlığa çıkaracak, umutsuzların umudu olacak İYİ PARTİ’NİN güneşidir.
·         İYİ PARTİ her türlü baskıya, çıkarılan engellere rağmen KORKUSUZ CESUR YÜREKLİ İNSANLAR tarafından kurulmuştur.
·         İYİ PARTİ birlikte yaşama arzusu olanlar tarafından kurulmuştur.
·         İYİ PARTİ’Yİ nefsini ayaklarının altına almış insanlar kurmuştur.
·         İYİ PARTİ’Yİ aklı esas alarak ülkeyi yönetmek isteyenler kurmuştur.
15 yıldır AKP’nin yönettiği ülkemizde;
Bu dönemde dış siyaset iç siyasetin öznesi olmuştur. Eyyy Amerika eyyyy Trump eyyyy Almanya eyyyy Merkel diyerek gündüzleri Türkçe küfredip geceleri ise İngilizce özür dileyen bir yönetim anlayışı sergilenmektedir.
·         15 yılda Milli eğitim sistemimizden millilik, eğitim ve sistem yok edilmiştir. Türk Milli Eğitimi artık öğrenci değil seçmen yetiştirmektedir.
·         Tüketerek büyüyen ülkemizde, işsizlik ve cari açık tavan yapmış, adeta yeni bir “lale devri” müsrifliği, yönetim biçimi olmuştur.
·         Bu iktidarla memur işçi ve emekli sadaka ve fitreye muhtaç hale getirilmiş, yandaşları zenginleşirken millet yoksullaşmıştır.
·         İbadethanelerimize siyaset bulaşmış, din adamları asli görevlerini unutup iktidarın borazanlığına soyunmuşlardır.
·         Kadına şiddet ve istismarın rekor kırdığı bu dönemde, çocuklarımızda korunamamış, vakıf ve cemaat yurtlarında istismar vakaları tavan yapmıştır.
Her karış toprağı şehit kanıyla sulanmış bu ülkenin, şu anda düştüğü bu ahval ve şeraitten hızla çıkması adına bir umut ışığı olarak meydanlara çıkan Meral AKŞENER ve arkadaşlarına Türk halkı aşk ile sahip çıkmış ve gönülden desteklemiştir.
Bizler bu desteğin ne anlama geldiğinin farkında olarak söz veriyoruz;
·         İYİ PARTİ iktidarında; iktidara gelene kadar Hz. Ömer adaletinden bahsedip, iktidar olunca da turist Ömer gibi davrananlardan olmayacağız.
·         İYİ PARTİ iktidarında; İşlerine geldiğinde “biz bu davanın savcısıyız”, işlerine gelmediğinde “yargı bağımsızdır, işlerine karışmayız” diyenlerden olmayacağız.
·         İYİ PARTİ iktidarında; ülkemiz “Güçlü Kral” anlayışı ile değil, “Güçlü Kurallar” ile yönetilen bir Türkiye olacak.
·         İYİ PARTİ iktidarında; bizim gibi düşünmeyenleri terörist ilan etmeyeceğiz. Bilakis farklı düşünenlerin fikirlerini dile getirmesinde en önemli güvenceleri biz olacağız.
·         İYİ PARTİ iktidarında; bütün kanallarda tek adamın konuştuğu, 80 milyonun dinlemek zorunda bırakıldığı dönem bitecek. Özgür basın ve özgür televizyon kanalları olacak.
·         İYİ PARTİ iktidarında; Din adamları ve görev yaptıkları mekânlar siyaset merkezi olmaktan çıkarılacak ve mabetlerimiz dinimizin doğru anlatıldığı kutsal mekânlar haline gelecektir.
·         İYİ PARTİ iktidarında; devleti yönetenlerin, yakın ve uzak akraba-i taallukatının adı sanı bilinmeyen adalarda hesapları, Türkiye’de kaydı bulunmayan gemileri-gemicikleri, şirketleri-holdingleri olmayacak. Ülkemizin bankalarında, şeffaf, denetlenebilir hesapları, kendi ülkelerinde vergilerini ödeyen işleri olacaktır.
·         İYİ PARTİ iktidarında nostaljik adalarda hamaset nutukları yerine İşgal edilen Egedeki adalarımızda zafer türküleri söyleyeceğiz.
·         İYİ PARTİ iktidarında; yoldan çıkarılmış Türkiye Cumhuriyeti treni tekrar raylarına geri döndürülecek.
 
 
Velhasılıkelam bu söylediklerimizin gerçekleşmesi için İYİ PARTİ iktidar olmalıdır.
·         Umutların yeşermesi, kaygıların, korkuların bitmesi adına İYİ PARTİ iktidar olmalıdır.
·         Adaletin tesisi, hukukun haklıdan yana icrası için İYİ PARTİ iktidar olmalıdır.
·         Çocuklarımıza bırakacağımız mutlu ve müreffeh bir Türkiye için İYİ PARTİ iktidar olmalıdır.
·         Türkiye’nin düze çıkması için, halkımızın daha İYİ bir yaşam umudu için, komşularımızla barış içinde İYİ ilişkiler kurmamız için İYİ PARTİ iktidar olmalıdır.
Bu bağlamda Bursa özelinde her biri cemiyet, siyaset ve mesleki yaşantılarında başarılı olmuş insanlarımızdan oluşan iddialı bir kadro kurduk. Bu kadro mesai mefhumu gözetmeden Harmancık’tan İznik’e, İnegöl’den Mustafakemalpaşa’ya kadar sıkılmadık el, çalınmadık kapı, fethedilmedik gönül bırakmadan çok çalışacak ve İYİ PARTİ’yi Şampiyon yapacaktır” dedi
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: İYİ, PARTİ, BURSA'DAN, BAKANLAR, KURULU, GİBİ, YÖNETİM..., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı