Haber Detayı
22 Ocak 2018 - Pazartesi 18:30
 
Muharrem İnce resmen genel başkanlığa aday olduğunu açıkladı (Muharrem İnce Kimdir?)
SİYASET Haberi
Muharrem İnce resmen genel başkanlığa aday olduğunu açıkladı (Muharrem İnce Kimdir?)

Muharrem İnce yeterli sayıda imzayla birlikte CHPʹde genel başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Peki Muharrem İnce kimdir, nerede görev yaptı, kaç yaşında?  Cumhuriyet Halk Partisiʹnde (CHP) 36. Kurultay hareketliliği bitmiyor. Ümit Kocasakalʹın ardından Yalova Milletvekili Muharrem İnceʹden de adaylık açıklaması geldi. İnce, yeterli sayıda imzaya sahip olduğunu duyurarak, genel başkanlığa aday olduğunu resmen ilan etti.

ˮADAYIM, ADAY GÖSTERİLDİMˮ İnce, yeterli sayıda imzaya sahip olduğunu duyurarak, genel başkanlığa aday olduğunu resmen ilan etti:
ˮUmutları yeşertmeye, atılımlar yapmaya ihtiyaç vardır. 36. Olağan Kongresiʹnde CHP Genel Başkanlığıʹna adayım. Aday gösterildim. 2019ʹda Cumhurbaşkanı adayı, genel başkanın iki dudağı arasında olmamalıdır. CHP tüzük değişikliği yapmalıdır. CHPʹnin başkanı partiyi ben yöneteyim, ülkeyi başkası yönetsin diyemez. 3 Şubatʹta 80 milyonu Ankaraʹya kurultaya davet ediyorum.ˮ MUHARREM İNCE ADAY OLACAĞINI AÇIKLAMIŞTI ˮİl ve ilçe başkanlarımızla, delegelerimizle, milletvekillerimizle, partimizin her kademesinde görev alan parti evlatlarıyla, emektarlarıyla görüşmelerimi sürdürüyorum, Pazartesi günü saat 12.00’de TBMM’de açıklama yapacağım.ˮ MUHARREM İNCE KİMDİR? 1964 Yalova doğumlu öğretmen ve siyaset adamı. Türkiye Büyük Millet Meclisi‘ne, Cumhuriyet Halkp Partisi‘nden 22. dönemde Yalova milletvekili olarak seçilmiş ve içinde bulunduğumuz 23. dönemde de milletvekililiği görevine devam etmektedir. Muharrem İnce, 4 Mayıs 1964’de Zekiye – Şerif İnce çiftinin çocukları olarak Yalova’nın Elmalık köyünde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Yalova’da bitiren İnce, lisans eğitimini Bursa – Uludağ Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Fizik-Kimya Öğretmenliği Bölümünde tamamladı. Fizik öğretmeni ve okul müdürü olarak olarak birden fazla lisede görev almasının yanı sıra özel dershanelerde de eğitmenlik görevi yaptı. 2002 genel seçimlerinde CHP Yalova milletvekili olarak TBMM‘ne girdi. 2007 genel seçimlerinde de partisi tarafından aday gösterildi ve seçim sonucunda meclisteki yerini korudu. 13 Haz 2011 tarihinde yapılan Türkiye milletvekili seçimlerinde tekrar Yalova CHP milletvekili seçildi. bu 24. Dönemde Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) Türk Grubu Üyesi oldu.
Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Muharrem, İnce, resmen, genel, başkanlığa, aday, olduğunu, açıkladı, (Muharrem, İnce, Kimdir?),
Yorumlar
Haber Yazılımı