Haber Detayı
05 Aralık 2017 - Salı 08:56
 
TAŞ MEDRESELİLER UNUTULMADI
Milliyetçi Hareket Partisi Bursa İl Başkanlığı
SİYASET Haberi
TAŞ MEDRESELİLER UNUTULMADI

MHP Bursa İl Başkanı Tevfik Topçu yöneticileri MHP MDK Üyesi Muhammet Tekin , Bursa Ülkü Ocakları İl Başkanı Kasım Güler inde katıldığı Bursa'da yaşayan Taş medresililere Alparslan Türkeş'in imzasının bulunduğu plaket verildi..

1980 İhtilalinde Ülkesini çok seven ve bu uğurda binlerce vatan evladını şehit veren Ülkücülerin bir kısmıda hapis cezası alarak mahkum olmuşlardı. Uzun yıllar Hapis hayatı yaşayan Ülkücüler kendilerine Taş medresililer adını verdiler.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin isteği ile kurulan Taş Medresililerin Bursadada temsilciliği bulunuyor. Bursa Temsilciliğini Yürüten Necati Çelik Taş Medresililerin kurulma amacını o yıllarda işkençeye maruz kalan ve yıllarca hapis yatan dava arkadaşlarını bir araya getirmek olduğunu söyledi. Ve bu birliktelik ile Ülkücü hareketin neler yaşandığı noktasında yeni nesile örnek olmak istediklerini ifade etti.

Milliyetçi Hareket Partisi Bursa İl Başkanı Tevfik Topçu'da Taş medreseli arkadaşları ile o yıllarda neler yaşadığını anlatırken gözleri doldu. Sözlerine duygusal anlamda zorlanarak devam eden Topçu " bakın o yıllarda başımızdan geçen bir olayı anlatayım. Ocak binamızın kirası geldi ve içine malzemeler alıncak, ama kimsede para yok bir türlü kirayı toplayamıyoruz. o yıllarda bir fabrikada çalışan arkadaşımız geldi. Neden üzüntülü olduğumuzu sordu. olayı anlattık. o gün maaşını almış ve cebinden maaş zarfını çıkararak içinden sadece 100 tl alarak bizlere verdi. o kişi kimdi biliyormsunuz arkadaşlar ? o kişi HAYRİ YILMAZ DI." dedi. salondan çok büyük alkışlarla HAyri Yılmaz tebrik edildi.

Daha sonrasında Bursa'da yaşayan Taş medresililere bir yüzünde 3 hilal bir yüzündede Alparslan Türkeşin imzasının bulunduğu birer plaket verilerek toplantı sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TAŞ, MEDRESELİLER, UNUTULMADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı