Haber Detayı
01 Ağustos 2018 - Çarşamba 11:01
 
Türk'ün Türk'e Ettiğini..
Bursa Kent meydanında faaliyet gösteren Türkçü ve Turancı Ötükenden Kızılelmaya Kültür Eğitim Töre Derneği, dernek yerleşkesinde konferans düzenledi.
SİYASET Haberi
Türk'ün Türk'e Ettiğini..

 Türk Ocakları Bursa İl Başkanı Prof.Dr Selçuk Kırlı'nın konuşmacı olarak katıldığı konferansa Türk Milliyetçileri yoğun ilgi gösterdi.

Toplantıya Irak Türkmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı İsam Abdülkadir ve beraberinde çok sayıda Türkmen Soydaşlarımız, HEPAR Bursa İl Başkanı Kemal Tınkır, İsa Ruhi Göbüt Hoca, Türkçenin Diriliş Hareketi Bursa İl Başkanı Salih Çam, Türk Ocakları Bursa Şubesinin değerli yönetim kurulu üyeleri, Şükrü Gökçek Hoca, Doktor Mete Ateş ve Ötükenden Kızılelmaya Kültür, Eğitim, Töre Derneği Yönetim Kurulu ve Üyeleri katılmıştır.

Toplantı bitiminde Ötükenden Kızılelmaya Kültür Eğitim Töre Derneği Başkanı Işıl ESGİN, Türk Ocakları Bursa İl Başkanı Prof.Dr.Selçuk Kırlı'ya plaket takdim ederken, en kısa sürede yeni bir Türkçü toplantının sözünü verdiler.

Ötükenden Kızılelmaya Kültür Eğitim Töre Derneği Başkanı Işıl ESGİN yaptığımız sohbette;

2016 Ocak ayında kurulan derneğimiz; kuruluşundan bugüne siyasetten uzak durmuştur.Sadece Türkçülüğün yükselmesi için çalışan, Türkçü gençlerin gelişmesini hedefleyen derneğimiz bugüne kadar hiçbir siyasi gücün yanında yer almamıştır.

Yönetimimizdeki öğretmenler ile, 2017 ve 2018 yıllarında gençler için Göktürkçe kursları, Türkmen balaları ve Türkçü gençler için İngilizce kursları açtık derneğimizde.Yine Türkmen balalar, Türkçü gençlerimiz için Mangala Turnuvaları düzenledik.Türkçü yazarlarımızın katıldığı, siyasetten uzak Türkçü sohbetler düzenledik derneğimizde.Ayrıca burs verdiğimiz Doğu Türkistan lı Üniversite öğrencilerimiz var.Bundan sonra da yolumuza Türk gençleri için Zeka Oyunları, Mangala Turnuvaları, GökTürkçe dersleri ve Türkmen çocuklarımız için İngilizce dersleri ile devam edeceğiz.Hüseyin Nihal Atsız yolbaşçımızın dediği gibi; "Türkçülük yükselmek için değil, yükseltmek içindir"..Hedefimiz Türkçülüğü yükseltmek, eğitimli, Türk Töresini bilen, yaşayan ve yaşatan nesiller ve Onların en iyi yerlerde Türkçülüğü temsil etmeleridir..

Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin!

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türk'ün, Türk'e, Ettiğini..,
Yorumlar
Haber Yazılımı