Haber Detayı
28 Kasım 2018 - Çarşamba 15:04
 
TÜRKİYE KAMU-SEN BURSA İL TEMSİLCİĞİ ; '' MEMUR VERGİYE ÇALIŞIYOR''
Türkiye Kamu-Sen Bursa İl Temsilciliği "Adil Vergi Sistemi İstiyoruz" başlıklı basın açıklaması yaptı. Türkiye Kamu-Sen Bursa İl Temsilcisi İbrahim BULUT yaptığı açıklamada ; '' Memur vergiye çalışıyor'' dedi.
GÜNDEM Haberi
TÜRKİYE KAMU-SEN BURSA İL TEMSİLCİĞİ ; '' MEMUR VERGİYE ÇALIŞIYOR''

Türkiye Kamu-Sen Bursa İl Temsilciliği  "Adil Vergi Sistemi İstiyoruz" başlıklı basın açıklaması yaptı.

Türkiye Kamu-Sen Bursa İl Temsilcisi İbrahim BULUT yaptığı açıklamada ; '' Memur vergiye çalışıyor'' dedi.

Basın Açıklaması ;

"Memurların enflasyona yenik düşen maaşlarına bir darbe de her yıl Gelir vergisinden dolayı artan vergi yükünden geliyor. Gelir vergisinin en düşük vergi oranı olan 15’lik sınırına giren kazanç miktarı yeterince yükseltilmeyince, ücretliler üzerindeki vergi yükü giderek artıyor. Özellikle sözleşmeli çalışanların korkulu rüyası olan vergi, yılın ilk aylarından itibaren kamu görevlilerinin belini bükerken Kasım ayı itibarı ile kamu görevlileri arasında en düşük maaş alan yardımcı hizmetliler de bir üst vergi dilimine geçti.

Türkiye Kamu-Sen Ar-Ge Merkezinin yaptığı araştırmaya göre Gelir vergisi oranlarını belirleyen kazanç dilimlerinin yıllar içinde neredeyse hiç artmaması nedeniyle çalışanlar, daha yılın ilk aylarında bir üst kazanç dilimine geçiyor ve ödedikleri gelir vergisi oranı 15’ten 20’ye çıkıyor. Öyle ki, 15 oranında gelir vergisi kesilen brüt kazanç dilimi üst sınırı 2009 yılında 8,7 bin lira iken 2015 yılında bu rakam 12 bin lira, 2017’de 13 bin lira, 2018’de ise 14 bin 800 lira oldu."

Kaynak: Editör: Murat Yücel
Etiketler: TÜRKİYE, KAMU-SEN, BURSA, İL, TEMSİLCİĞİ, ;, '', MEMUR, VERGİYE, ÇALIŞIYOR'', ,
Yorumlar
Haber Yazılımı