Haber Detayı
14 Ocak 2018 - Pazar 19:38
 
Yağmurun Durduramadığı Tunç Yürekli Türkler..
Bursa'da faaliyet gösteren Türkçü, Turancı ve Irkçı Teşkilat Ötükenden Kızılelmaya; 12 Ocak cuma günü farklı etkinliklerine bir yenisini daha ekledi. Ulu Türkçü Hüseyin Nihal Atsız'ın doğumgününde Şehreküstü meydanda toplanarak yağan yağmura aldırmadan 3 saat süreyle marş ve sloganlar eşliğinde Atsızı andılar.
SİYASET Haberi
Yağmurun Durduramadığı Tunç Yürekli Türkler..

Hafta içi oluşu ve olumsuz hava şartları sebebiyle az sayıda Türk milliyetçisinin katılmasına rağmen, meydanda vatandaşlar tarafından olumlu tepkiler aldılar.
Etkinlik ile ilgili görüşlerini aldığımız Işıl Başkan; 
"11 Aralık 2017'de Atsız Atamızın ölüm yıldönümü sebebiyle Şehreküstü meydanda gerçekleştirmek istediğimiz Anma ve Okuma etkinliğimizi yoğun yağış ve fırtına sebebiyle yerleskemizde yapmıştık.Bu kez yolbaşçımız Atsız Atamızın doğumgününde açık havada okuma etkinliği düzenlemek istedik.Okuma etkinliğimizi hava durumu sebebiyle istediğimiz gibi gerçeklestiremesek de, marşlarla, Atsızın dizeleri ile yolbaşçımızı andık.Bu olumsuz hava şartlarında; kısa süreli de olsa yanımıza gelerek bize destek veren bütün dava arkadaşlarımıza, iş sebebiyle gelemiyeceğini bildiren Türk milliyetçilerine teşekkür ediyorum.Yaklaşık 3 yıldır her etkinliğimizde yanımızda olarak bize destek veren Irak Türkmenlerine özellikle teşekkür ediyorum, var olsunlar.
En kötü hava koşullarında şehrin diğer ucundan bize desteğe gelen Türkmen soydaşlarımız; meydanda ırkçı sloganlarımıza tepki veren vatandaşlara en güzel cevaptır.Türkün kardeşi Türktür.Biz, siyasi kaygımız olmadığı için Türkten başka hiçkimseye kardeşim demeyeceğiz.Yola çıktığımız günden beri asla siyasi bir gücün yanında olmadık, olmayacağız da. Az da olsak, çok az da olsak siyasi güçlere yenilmeyeceğiz.Atsız etkinliğimiz birkez daha göstermiştir ki; yufka yüreklerle çetin yollar aşılmaz..Selam olsun siyasi hırs, çıkar kaygısı taşımayan öz be öz Türk milliyetçilerine! Selam olsun Türkçü, Turancı, Irkçı kandaşlarımıza!" demiştir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yağmurun, Durduramadığı, Tunç, Yürekli, Türkler..,
Yorumlar
Haber Yazılımı