Yazı Detayı
01 Ekim 2018 - Pazartesi 10:21
 
Bursaspor çok kötü
Ali YAzır
ali.yazir@kent16.com
 
 

“O sene bu sene 3 yıldır kahır çekiyoruz düşsek te kurtulsak bıktık artık” diyen dostlarımın ızdırabını bu kadar içten hissedemeyen  yönetim ve takım kadrosu olduğu sürece  Bursaspor’da işlerin bu sene de  kötü gideceğe benziyor.

İlk altı hafta az puan alınmasına rağmen  bir galibiyet  bizi uçurur söylemleri  gölgesinde  gittiğimiz Sivas’ta,  oynadığımız kötü futbolla  feleğimiz şaştı. Hiç kimse bu kadar kötü bir bursaspor beklemiyordu.

Sahadaki tek yıldız Robinho, orta sahadanelini kolunu sallaya sallaya topla geldi ve gol yaptı.  Bursaspor’umuzu kaderiyle baş başa bıraktı gitti.

“Bu hafta, Cuma gunü de futbolculara izin verilmesi hayra alamet degil! Inşallah altından gecikmiş futbolcu ödemeleri çıkmaz..Bir hafta da ne oldu bu takıma boyle!!Hocam burnuma çok pis kokular geliyor”. Diye  sayfama ızdırabını  endişeyle dillendiren arkadaşıma, yönetimden cevap verebilecek var mı?

Bir gerçek var.  O da,ne oluyorsa Bursaspor taraftarına olduğu. Başka kimseye birşey olmuyor. Borçlar büyüyor, alacaklıların gözleri kapıda, yönetim para peşinde. Aşağı tükütsem sakal yukarı tükürsem bıyık misali...

TFF şefi Demirören ve saz arkadaşları ülkenin spor ayağının futbol kısmını " kendilerine nasıl yönetmeleri söyleniyorsa o şekilde yönetiyor " ne yazık ki alt yapı yok, millilik vasfi yok, ülkenin sevinecek bir vaziyeti yok herkes günü idare ediyor diye Bilal hocam hiç de haksız değil.  

Bence oraya giden taraftarlarimız özel uçak ile, ruhsuz takım otobüs ile dönsün!! Böylece akılları başlarına gelir..Bir hafta idmanda calış, sonra gel maçta bir sey yapma...Bizim Batalla gibi bir maestroya ihtiyacimız var. diyerek hırsını alamayan Cemal arkadaşım ile  Futbolcuların hepsi zengin bu yaptırımı  hiçbir yönetim yaptıramaz dediğimde “Zenginlik mesleğini şerefsizce yapmak değildir ceza mükafat sistemine göre sözleşme yapacaksın. Millet. Açlık seviyesinde yine maça gidiyor” diyen Nurettin aynı çözüm peşinde.  

“Akıl olsa başa gelirde, akıllar başka işlerle meşgul olursa bu takım küme düşmede erken yol alacak gibi. Çünkü Bursaspor ruhsuz oyununa döndü bu maçta.” Yorumuyla Himi hocambile yelkenleri suya indirmiş. İşler akışına  erken bırakılmış gibi.

“Bu bursa sporu böyle iran gibi saha ortasında kırbaçlıtacaksin bak ozaman liderliğe oynuryomu oynamıyormu hep fedakarlik bizden olmaz” stemiyle Faruk nasıl sakinleşecek...

Bursaspor  kimin umurunda!. Yenmiş yenilmiş ne farkeder. Makamsa makam , para ise para, şöhretse şöhret.

4 milyona yükselmiş  nüfus ve ülkenin en büyük şehir takımı sürünüyormuş! Kimin umurunda. 

Yarın yine hiçbirşey yokmuş gibi  hayata devam. Üzülen üzüldüğü ile kalıyor maalesef.

Sonuç mu: Bursaspor 153 gündür kazanamıyor ve ilk kez düşme potasındayız.

 
Etiketler: Bursaspor, çok, kötü,
Yorumlar
Haber Yazılımı