a
 • Kent16
 • Gündem
 • 10 haftalık ‘Cuma namazı’ hasreti stadyumda sona erdi! Cemaat omuz omuza olmasa da gönül gönüle saf tuttu

10 haftalık ‘Cuma namazı’ hasreti stadyumda sona erdi! Cemaat omuz omuza olmasa da gönül gönüle saf tuttu

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında 16 Mart’la cemaatle namaza kapatılan camiler bugün açıldı. Camilerin yanı sıra meydan ve stadyumlar başta olmak üzere açık alanlarda 1 buçuk metre kuralına uyularak çizilen çizgiler çerçevesinde vatandaşlar cemaat ile cuma namazını kıldı.

STADYUMU DOLDURDULAR

Bağcılar’da bulunan Bağcılar Belediyesi Mahmutbey Stadyumu da günler öncesinden cuma namazı için hazır hale getirildi. Stadyum içerisinde dün ekipler tarafından sosyal mesafe kuralları belirlendi. Bugün cuma namazını kılmak için gelen binlerce vatandaş stadyumu doldurdu. Vatandaşların maske taktıkları ve kişisel seccadelerini getirdikleri görüldü.

10 haftalık 'Cuma namazı' hasreti sona erdi! Stadyumlar doldu taştı

MASKE DAĞITILDI

Stadyum girişinde maskesi olmayan vatandaşlara ise Bağcılar Belediyesi ekipleri tarafından tek kullanımlık maske ve seccade dağıtıldı. Cuma namazını Bağcılar İlçe Müftüsü Celal Büyük kıldırdı.

10 haftalık 'Cuma namazı' hasreti sona erdi! Stadyumlar doldu taştı

“OMUZ OMUZA OLAMASAK DA GÖNÜL GÖNÜLEYİZ”

Sosyal mesafe çerçevesinde namazlarını ihya edeceklerini söyleyen Emrah Elban, “Mutlulukla hüznü bir arada yaşıyoruz. Cemaat insanları kaynaştırır. Korona virüs sebebiyle omuz omuza olmasak bile gönül gönüleyiz. Uzun bir aradan sonra özel bir günde 29 Mayıs’ta bir aradayız. Güzel bir gün cumamızı inşallah ihya edeceğiz. Çok mutluyuz. Güzel bir imkan sağlandı. Sağlık Bakanımızın da belirttiği gibi kontrollü sosyal hayatın cumasını kılıyoruz. Aramızda 1’er metre mesafe var” ifadelerini kullandı.

10 haftalık 'Cuma namazı' hasreti sona erdi! Stadyumlar doldu taştı

“CEMAATİ, CAMİYİ ÇOK ÖZLEDİK”

Bir diğer vatandaş ise, “Cemaati camiyi çok özledik. Allah’ım bizi böyle şeylerle imtihan etmesin. İstanbul Fethi gibi anlamlı bir günde cumaya cemaate kavuşmanın neşesi içerisindeyiz. Allah’ım bize bir daha böyle felaketler yaşatmasın” şeklinde konuştu.

10 haftalık 'Cuma namazı' hasreti sona erdi! Stadyumlar doldu taştı10 haftalık 'Cuma namazı' hasreti stadyumda sona erdi! Cemaat omuz omuza olmasa da gönül gönüle saf tuttu

Kaynak: İHA

  YORUMLAR

  s

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  CNN muhabiri, Minneapolis’teki olayları anlatırken canlı yayında gözaltına alındı

  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.