a
Pratik Santral
Pratik Santral
 • Kent16
 • Gündem
 • Birçok ilden görülen gök taşının Erzurum’da bulunduğu iddia edildi

Birçok ilden görülen gök taşının Erzurum’da bulunduğu iddia edildi

Dün akşam saat 20.30’dan itibaren gök taşı yağmuru, Türkiye‘nin birçok şehrinde görüldü. Gök taşının yaydığı ışık Doğu Anadolu Bölgesi ve Doğu Karadeniz‘de bulunan Erzurum, Erzincan, Ardahan, Trabzon, Rize, Artvin illerinin yanı sıra Elazığ, Bingöl, Diyarbakır, başta olmak üzere birçok şehirde de göründü.

ELİNDEKİ TAŞIN GÖK TAŞINA BENZEDİĞİNİ FARK ETTİ

Erzurum’un İspir ilçesinde mantar arayan doğa sever Lokman Toptaş, ovanın ortasında oluşan derin çukurun içerisinde taşlar gördü. Çukurun içerisinde bulduğu yaklaşık 3 kilo ağırlığındaki iki parça taşın gök taşı olabileceğini düşündü. Gök taşını internetten araştıran Toptaş, elindeki taşın gök taşına benzediğini fark etti. 2 parça olan taşları muhafaza eden Toptaş, yetkililerle iletişime geçti.

Birçok ilden görülen gök taşının Erzurum'da bulunduğu iddia edildi

“YETKİLİLERİN İNCELEMESİNİ BEKLİYORUZ”

Taşları bulan Toptaş, taşların gök taşına benzediğini ifade ederek, “Mantar için çıktığımız arazide bu taşlara rastladık. Orada bu taşları inceledik. Değişik taşlar olduğu için Erzurum’a getirdik hemen. Dün akşam gök taşı göründüğü için bunların benzerliğinden dolayı gök taşı olabileceğini düşündük. Şimdi yetkililerin incelemesini bekliyoruz. İncelemenin sonrası taşın ne taşı olduğu ortaya çıkacaktır” dedi.

Birçok ilden görülen gök taşının Erzurum'da bulunduğu iddia edildi

Kaynak: İHA

  YORUMLAR

  s

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  Diyarbakır’da tekstil fabrikasında çalışan 16 işçinin koronavirüs testi pozitif çıktı

  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.