BUFAP İZMİR İÇİN EL ELE VERDİ

BUFAP (Bulancak Farkındalık Platformu) 16 Kasım Pazartesi günü, deprem afeti yaşayan İzmir'e kuru gıda göndermek için teslimat etkinliği gerçekleştirdi.

Kısa sürede organize olan BUFAP yarım tondan fazla kuru gıdayı (51 koli) İzmir’e göndermek üzere Kızılaya teslim etti.

Teslimat etkinliğine; BUFAP Gönüllü Başkanı Gökhan ÖZCAN, Toplumdan ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Gönüllü Başkan Yardımcısı Ebru NİZAM, Gençlik ve Engellilerden Sorumlu Gönüllü Başkan Yardımcısı Emre Can KIZILTAŞ, İl ve İlçelerden Sorumlu Gönüllü Yönetici Ayşe DİZDAR, Gönüllü Ulaşım Koordinatörü Tolga ZEHİR ve Gönüllü Nakliyat Koordinatörü Mahmut Emin GÜNENDİ katıldı.

Teslimat etkinliği sonrası açıklama yapan Bulancak Farkındalık Platformu Toplumdan ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Gönüllü Başkan Yardımcısı Ebru NİZAM; Bunu her zaman söylüyoruz, adımız Bulancak ama yaptığınız çalışmalar tüm Giresun tüm Türkiye içindir. Önce Bulancak Merkezden köy okullarımıza çıktık, sonra Bulancak dışına Güceye dokunduk, Dün Dereli’ye bugün ise ise İzmir’e dokunuyoruz. Bir kez daha bu sözümüzü doğrulamış olduk.” dedi.
Açıklamalara devam eden NİZAM;
“Biz sadece bir kaç kişi iken şimdi 600’den fazla birbirini tanıyan bir o kadar da tanımayan ortak paydada buluşan gönüllüleriz. Başladığımız bu yolda ayağımıza taşta değse zorluk da görsek inancımızla sahip olduğumuz vicdan, saygı, sevgi duyguları ile su gibi aziz olup yolumuzu bulduk. Birçok işler hallettik sıra İzmir’in yanında olmada çünkü biz yardıma ihtiyaç olunan en ufak bir durumda bile tek yürek olmaya söz verdik. Hep hatırladığımız bir şey var oda insan olduğumuz, eller çok olunca yükte hafif olur. Allah bir daha böyle felaketi yaşamayı ne İzmir’e ne de başka ilimize göstermesin.Yine yardımlaşma ve dayanışma ile güzel iş çıkardık isteyip ve inanıp yapılamayacak hiçbir şey yoktur. Engellerin hiç olmadığı,daha temiz, daha yeşil,daha huzurlu bir Bulancak,Giresun ve tüm şehirlerin hayalini kuruyoruz. Bu memleketin çocukları, gençleri, kadınları ve erkekleri olarak üzerimize düşeni en güzel şekilde yerine getirmek için biz hazırız.Denizimizi, yaylamızı, insanımızı çok seviyoruz. Gönüllülerimize, koordinatörlerimize, yöneticilerimize, teslimatı gerçekleştirecek olan Kızılaya ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0
sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
500.865

VAKA

404.727

İYİLEŞME

13.746

ÖLÜM

96.138

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
63.189.103

VAKA

40.476.138

İYİLEŞME

1.466.762

ÖLÜM

22.712.965

AKTİF VAKA

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için  veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Kent16'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Kent16'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.