a
 • Kent16
 • Genel
 • Dünya gıda ticaretine yön veren Türk iş insanı Hakan Bahçeci hayatını kaybetti

Dünya gıda ticaretine yön veren Türk iş insanı Hakan Bahçeci hayatını kaybetti

Uluslararası gıda tedarikçisi Hakan Agro’nun sahibi Hakan Bahçeci, Dubai‘de kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

1989 yılında Mersin‘de kurduğu Hakan Gıda şirketini 1996’da Dubai’ye taşıyan Hakan Bahçeci, Hakan Agro markasıyla 6 kıtada yılda toplam 6 milyon ton ticaret hacmine ulaşarak dünya gıda piyasasında etkin bir konuma sahip olmayı başarmıştı.

32 senedir tarım ürünleri ticareti ve tedarik zinciri yönetimi alanında aktif rol oynayan Hakan Bahçeci’nin kurucusu olduğu Dubai merkezli Hakan Agro şirketi, 24 ülkede ofis veya tesisleri bulunan çok uluslu bir tarımsal emtia tedarik şirketi olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

ÇOK SAYIDA KURULUŞTA YÖNETİCİLİK YAPTI

Sektörünün sevilen ve takdir edilen ismi Hakan Bahçeci, 2011-2015 yılları arasında Dünya Bakliyat Konfederasyonu (GPC/CICILS IPTIC) Başkanlığı, Tahıl ve Yem Ticareti Derneği (GAFTA) Yönetim Kurulu Üyeliği, Dünya Gıda Güvenliği Komitesi Üyeliği, International Agri Food Network Başkanlığı ve BM’de Özel Sektör Mekanizması Başkanlığı görevlerini de üstlenmişti.

TÜRKİYE’YE GETİRİLECEK

Hakan Bahçeci, ayrıca 2011-2017 yılları arasında Dubai Türk İş Konseyi Başkanlığını da yürütmüştü. 1969 doğumlu Hakan Bahçeci, evli ve 4 çocuk babası idi. Merhum Hakan Bahçeci’nin naaşının Dubai’deki işlemlerin ardından özel uçakla Türkiye’ye getirileceği öğrenildi.

Dünya gıda ticaretine yön veren Türk iş insanı Hakan Bahçeci hayatını kaybetti

Kaynak: Bültenler

  YORUMLAR

  s

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  Koronavirüs nedeniyle ara verilen YHT seferleri perşembe günü başlıyor

  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.