Haber Detayı
25 Eylül 2019 - Çarşamba 14:04
 
BÜYÜK ÜYE KATILIMINA DAVET
Milliyetçi Hareket Partisi Bursa İl Başkanı Cihangir Kalkancı...
BURSA Haberi
BÜYÜK ÜYE KATILIMINA DAVET

MHP Bursa İl Başkanlığı Teşkilatlarının düzenlemiş olduğu Üye katılımına İl Başkanı Cihangir Kalkancıdan duygu yüklü bir davet geldi.

Kalkancı yapmış olduğu davet için 

 

" Türkiye Cumhuriyeti’ nde yarım asırlık mücadelesiyle var olan Milliyetçi Hareket Partisi, değişmez ilke ve ülküleri, anıtlaşan ahlaki tutarlılığıyla Türk Siyasi arenasında her zaman bir kutup yıldızı vazifesi üstlenmiştir.

Tarih boyu kardeşliğin ve ülküdaşlık tanımının adı, kaynaşmanın ve kucaklaşmanın adresi olan üç hilal, huzuru , umudu, birlik ve dayanışma ruhunu içinde muhafaza eden büyük bir ailenin, nesillerin adıdır.

50. kuruluş yılını idrak ettiğimiz Milliyetçi Hareket Partisinin mensubu olmanın onurunu her daim göğsümüzde bir gurur vesikası olarak taşıyacağımızın da bilinmesini isteriz. Bu manada birlik ve beraberliğimizden taviz vermeden Yüksek dava ve mensubiyet şuuruyla milletimizin her daim emrinde yer almaktayız.

Özellikle siyasi müesseselerin gelişmesi bazen onlarca, bazen de nesiller boyunca sürmüştür. Milliyetçi Hareket Partisi bu gelişmeyi pek çok badireyi atlatarak, pek çok sorun ve sıkıntıyı aşarak başarmıştır. Yarım asrın her sayfası buna müşahit, hatta bunun mübeşşiridir.

Yarım asır, Milliyetçi Hareket Partisi için badire demek, fedakarlık demek, mücadele demek, ülküdaşlık hukuku demek, kan davası demektir.

Yarım asır, yediden yetmişe varoluşundan dirilişine her sayfasıyla üç hilalin mücadelesine şahit olmuştur.

Yarım asır, davamızın hak davası, hakikat davası, Allah davası olduğuna şahittir.


Siyasi çürüme, ekonomik çöküş, sosyal çözülme bekleyen, bu kapsamda ülkemizin kuyusunu kazan, milli ülkülerimizi kurutmayı amaçlayan hasis ve hain çevreler karşımızda sırayla cephe almışlardır.

Milletin karşısında yer alan zillet ve şer cephesi gayri ahlaki her türlü yapılanmayı makbul görmektedir.

1 kasım 2015'den sonra ağır ve sancılı parti içi meselelerle biteviye meşgul edildiğimiz inkar edilemiyecek bir vak'adır. Bu vahim sürecin travmalarına ve makus sonuçlarına her dava arkadaşımız farklı dozajda muhatap olmuştur.

Yaşananlar üzücüdür, hüzünlüdür, ibret vericidir. Bir inat ve öfke uğruna aklı çelinen, makam ve mevki vaatleriyle davasından koparılan ülküdaşlarımızın hüsranları bizleri kaygılandırmış ve düşündürmüştür. CHP ve HDP ile ittifak hiçbir vicdan sahibi ülküdaşımızın kabullenemeyeceği bir gaflet olarak hafızalara kazınmıştır.

Gittikleri yerlerde yola çıkanlar, yolda bulunanlara değişilmiştir.

Beklentimiz,

Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçelinin’ de ifade ettiği gibi:

“Fiziken dışarıda fikren aramızda olan dava arkadaşlarımızın müştereken karar alıp, MHP'ye dönüşün tarihi sorumluluğunu yerine getirmeleridir.”

Yarım asırlık davamız birlik ve beraberlik içinde geleceğe taşınacaktır. Buluşma yerimiz zillet değil millettir.

Bizler vatan sevdalısı ülkücüler olarak müşterek hassasiyetlerimizi paylaşan tüm vatandaşlarımızı Milliyetçi Hareket Partisine, kısacası hak yoluna, hakikat yoluna, Allah yoluna davet ediyoruz.

Rabbim yolumuzu, bahtımızı açık etsin. Hakk’a ve Türk milletine hizmet yolunda Mevla’m bize güç versin, kuvvet versin.

Rabbim yol arkadaşlığımızı, gönüldaşlığımızı daim ve kaim eylesin.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Bursalı hemşehrilerimizi Cumartesi günü Saat 17:00’ de Kervansaray Otel’ de düzenleyeceğimiz “ÜYE KATILIM PROGRAMI” na davet ediyorum. " Dedi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mhp Bursa, Bursa haberleri,Son dakika MHP Bursa,Cihangir Kalkancı
Yorumlar
Haber Yazılımı