Haber Detayı
06 Ekim 2019 - Pazar 19:32
 
DÜNYA ŞAMPİYONASINA HAZIRLIK
Türkiye Alpagut Federasyonu dünya şampiyonası öncesi,bu yıl ki 2. Sunuştayını Türkiye’nin birçok şehrinden gelen katılımcıları ile Bursa’da gerçekleştirdi.
SPOR Haberi
DÜNYA ŞAMPİYONASINA HAZIRLIK

 Şampiyona da kullanılacak olan yeni tasarım çapan kıyafetinin de tanıtıldığı sunuştayda,Avrupa Alpagut Başkanı Tuncay MERİÇLİ tarafından yeni network sistemi büyük ilgi gördü.


      Hoca ve sporular dünya da hiç bir federasyonda olmayan çok değerli işbirliğine imza atmış olan Türkçe’nin dirilişi Hareketi Bursa Başkanı Salih ÇAM tarafından Türkçe’nin önemi ve Alpagut’ta ki yerini içeren sunumu dinlediler.


       Türkiye Alpagut Federasyon’u Başkanı Cemal ERSOY “kasım ayı içerisinde Bakü’de 2.si gerçekleşecek olan Alpagut Dünya Şampiyonasına hazırlıklarımızı hızla sürdürüyoruz,amacımızın yalnızca spor olmadığını da ,Türkçe’nin dirilişi hareketi ile birlikte gerçekleştirdiğimiz işbirliği ile tüm dünyaya duyurmak istiyoruz.
       Dünya da 300 milyon Türkçe konuşan soydaşımız bulunmakta,onlarca devlet kurmuş atalarımızın evlatları olarak tüm dünya da Türkçe’nin konuşulacağı bir gelecek adına ahlaklı ve her noktası ile milli bir sporla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.”
       Ersoy;
      “Bu bağlamda Alpagut ve Ay Yıldız sevdalıları olarak ,2020 de Türkiye’de gerçekleştireceğimiz 3.Alpagut Dünya şampiyonasını bu vizyon ve hedef doğrultusunda gerçekleştireceğiz” diyerek sözlerine  son verdi.
        Alpagut Kaçut Başkanı Bülent BÜYÜK en son Romanya’da kazandıkları şampiyon takımı ile şunuştayda ayakta alkışlandı.
       Dünya Alpagut Federasyon’u disiplin kurulu başkanın Betül Altıntaş’ın denetlediği sunuştayda,disiplin ve kurallar ile alakalı konularda işlendi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Alpagut,Alpagut Federasyonu
Yorumlar
Haber Yazılımı