Haber Detayı
08 Eylül 2019 - Pazar 11:05
 
En keyifli festival
Nilüfer Müzik Festivali’nin ikinci günü coşku içinde geçiyor. Konserlerin yanı sıra gün boyu çeşitli aktivite ve atölye çalışmalarıyla keyifli anlar geçiren festivalciler de oldukça memnun.
BURSA Haberi
En keyifli festival

Nilüfer Belediyesi’nin “Dünyayı sev, geyiği öp, festivale gel” sloganıyla bu yıl beşincisini düzenlediği Nilüfer Müzik Festivali, tüm coşkusuyla devam ediyor.
 
Balat Atatürk Ormanı’nda düzenlenen festivale ilgi büyük oldu. 29 sanatçı ve grubun yer aldığı festivalin ikinci gününde düzenlenen çeşitli etkinlikler, katılanlara keyifli anlar yaşatıyor. Renkli aktivitelerin yanında atölye çalışmaları da müzik tutkunlarının farklı deneyimler yaşamalarına fırsat sunuyor. Alanda açılan stantlarda her türlü ihtiyaçlarını karşılayan katılımcılar, gün boyu yarışmalar ve konserler eşliğinde eğlenmeye devam ediyor.
 
Festival alanında tanıtım amaçlı kurtulan stantlar da ilgi görüyor. Nilüfer Belediyesi Hizmet Birimi tarafından açılan atölyede de katılımcılar Brail alfabesiyle kabartma yazılarla kitap ayraçları hazırlıyor ve ‘Hataları bul maketi’yle de farkındalık çalışması yapıyor. Eşitlik Birimi de toplumsal cinsiyet üzerine çeşitli atölyeler düzenleyerek farkındalık çalışması yapıyor.
 
Türkiye’nin dört bir yanından gelerek festivale katılanlar da oldukça memnun.Nilüfer Belediyesi’ne teşekkür eden müzik tutkunları, eğlence dolu anlar  yaşadıklarını belirtti. Eğitim dönemi öncesinde festivalde moral depoladıklarını ifade eden gençler, her yıl heyecanla Nilüfer Müzik Festivali’ni beklediklerini söyledi.
Kaynak: (TIHA) - TIHA Editör: Murat Yücel
Etiketler: Bursa Haberleri,bursa haber,Nilüfer belediyesi,bursa festival
Yorumlar
Haber Yazılımı