Haber Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 16:47
 
Hrant Dink davasında iki tahliye
Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink cinayetine ilişkin kamu görevlilerinin yargılandığı dava görüldü. Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti tutuklu sanıklar Ercan Gün ve dönemin jandarma istihbarat görevlisi Muharrem Demirkale’nin tahliyesine karar verildi. Ancak iki ismin iki ayrı soruşturmadan tutuklu oldukları için tahliye edilemeyecekleri öğrenildi. Mahkeme, dönemin İstanbul Valisi Muammer Güler'in de tanık olarak dinlenmesini kararlaştırdı.
ASAYİŞ Haberi
Hrant Dink davasında iki tahliye

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanıklar sanıklardan Ramazan Akyürek, Ercan Gün, Muharrem Demirkale ve Yavuz Karakaya bulundukları cezaevlerinden SEGBİS aracılığıyla duruşmaya bağlanırken, ev hapsinde bulunan Ali Öz ve tutuksuz sanıklardan Murat Bayrak, Adem Sarıgöl ve Reşat Altay duruşmada hazır bulundu.

Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti tutuklu sanıklardan Muharrem Demirkale ve Ercan Gün'ün tahliye edilmesine karar verildi. Demirkale ve Gün, halen başka suçlardan tutuklu. Mahkeme her iki sanık eğer diğer dosyalarından tahliye edilmeleri halinde yurt dışına çıkış yasağı konulmasına karar verdi. Ayrıca heyet başka suçtan tutuklu bulunan eski tuğgeneral Hamza Celepoğlu ve Yavuz Karakaya hakkında, yargılandıkları diğer dosyalardan tahliye kararı çıkması halinde yurt dışına çıkış yasağı konulmasına karar verdi.

Heyet, diğer tutuklu sanıklar Ali Fuat Yılmazer ve Ramazan Akyürek'in tahliye taleplerini, Ali Öz'ün de ev hapsinin kaldırılması talebini reddederken, Dink ailesi avukatlarının talebi üzerine eski İstanbul Valisi Muammer Güler'in tanık olarak dinlenmesine karar verdi. Bir sonraki duruşma Haziran ayında görülecek.

Kaynak: Editör: Elif ERDOĞAN
Etiketler: Hrant, Dink, davasında, iki, tahliye,
Yorumlar
Haber Yazılımı