Haber Detayı
10 Nisan 2019 - Çarşamba 15:44
 
İğrenç olay! 7 yaşındaki kız çocuğu dizi izlediği sırada o sahneleri gösterince...
Antalya Alanyaʹdaki ilkokulda eğitim gören 7 yaşındaki kız çocuğu, iddiaya göre, 4 yıl önce annesine ˮÖğretmenim beni ağzımdan öpüyorˮ dedi. İlk başta kızlarının şikayetine anlam veremeyen aile bireyleri, dizi izledikleri sırada, öpüşme sahnesinde kızlarının ˮAnne böyle öpüşmek iyi bir şey mi, kötü bir şey mi? İşte beni kucağına alıp, böyle yapıyorˮ demesi üzerine harekete geçti
ASAYİŞ Haberi
İğrenç olay! 7 yaşındaki kız çocuğu dizi izlediği sırada o sahneleri gösterince...

 

 Kızın anne- babası, sınıf öğretmeni Kadir D. (63) hakkında suç duyurusunda bulundu ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüʹnde şikayetçi oldu. Sınıfından başka kızı da taciz ettiği öne sürülen Kadir D.ʹden diğer aile de şikayetçi oldu. Bu süreçte emekli olan Kadir D., şikayetler sonrası, 29 Ocak 2016ʹda gözaltına alındı. Sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Kadir D., 10 gün sonra da tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

 

MAHKEME BAŞKANI: VEBALİ ÖBÜR DÜNYAYA KALDI

Diğer aile, öğretmen hakkındaki şikayetini geri çekerken, Alanya 1ʹinci Ağır Ceza Mahkemesiʹnde 10 Mart 2017ʹde görülen karar duruşmasında, tutuksuz sanık Kadir D., avukatları eşliğinde savunma verdi. Kadir D., iftiraya uğradığını, 35 yıllık eğitimci olarak Türk milli eğitimine hizmet ettiğini ve önemli başarıları olduğunu savundu. Mahkeme Başkanı Aydın Çolak ise ˮİstismar olayında tanık olamayacağından suçun işleniş şekli ve sürekliliği gözüne alındığında, çocukların sanıkla sizinle nasıl bir husumeti olacağını değerlendirerek ve tanık ifadelerinin benzerlikleriyle sizi suçlu bulduk. Artık vebali öbür dünyaya kaldıˮ dedi. 31 YIL 3 AY HAPİS Mahkeme heyeti, çocuğun cinsel istismarı suçunun sabit bulunduğunu, suçun işleniş biçimi, sanığın kastının ağırlığı, suç ile amaçladığı saik ve aynı maddede belirtilen suçun birden fazla işlenmesi, kamu görevinin sağladığı nüfuzun kötüye kullanılması nedenleriyle 18 yıl hapis cezasına karar verildiğini ilan etti. Sanığın sabıkasız hali ve duruşmadaki olumlu tavırları nedeniyle lehine indirim uygulanmasına da karar verildi. Her bir öğrenci için ayrı ayrı 15ʹer yıl 7ʹşer ay 15ʹer gün hapse çarptırılan Kadir D., itiraz yolu açık olmak üzere toplam 31 yıl 3 ay hapis cezasına mahkum edildi. Duruşmanın ardından tutuklanan Kadir D., Alanya L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuʹna gönderildi.

 

TAHLİYE EDİLDİ

Hapis cezası verilmesinin ardından savunma avukatları, davayı Antalya Bölge İdare Mahkemesiʹne taşıyarak, temyiz talebinde bulundu. Mahkeme heyetinin yerel mahkemenin kararına uymasıyla dosya, Yargıtayʹa gönderildi. Yargıtay, suçun ʹsarkıntılıkʹ olabileceğini ve ʹcinsel istismarʹ olamayacağı yönünde düşünülmesi gerektiğini belirterek, dosyayı mahkemeye geri gönderdi. Antalya Bölge Ceza İdare Mahkemesiʹnce Yargıtayʹın kararına uyularak, öğretmene verilen 31 yıllık hapis cezası bozuldu ve sanık hakkında tahliye kararı verildi. Dava, Alanya 1ʹinci Ağır Ceza Mahkemesiʹnde yeniden görülecek.

 

ʹÇOCUKLARIMIZI KORUYAMADIĞIMIZ İÇİN ÜZGÜNÜZʹ

Ailenin avukatı Halime Şenli, karara itiraz edeceklerini belirterek, ˮSanığı tahliye ettiler. Toplam 2 yıla yakın yatmıştı. Halbuki aldığı ceza 31 yıl. Çocuklarımızı koruyamadığımız için üzgünüz. Şiddet gören kadınları koruyamadığımız için üzgünüz. Hakimler, savcılar, yargı eliyle suçluların serbest bırakılmasından, dışarıda elini kolunu sallayarak, gezmesinden dolayı üzgünüz; ama mücadelemiz bitmeyecek. Antalya Barosu Alanya Kadın Hakları Kurulu avukatları olarak mücadeleye devam edeceğizˮ diye konuştu.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Elif ERDOĞAN
Etiketler: İğrenç, olay!, 7, yaşındaki, kız, çocuğu, dizi, izlediği, sırada, o, sahneleri, gösterince...,
Yorumlar
Haber Yazılımı