Haber Detayı
30 Mayıs 2019 - Perşembe 11:53
 
İranʹdan ABDʹye rest: Müzakere olmayacak
İranlı aktivistler, araştırma görevlileri ve üniversite hocaları ile bir araya gelen İran dini lideri Hamaney, ABD ile yaşanan gerilim ve müzakere çağrılarına ilişkin açıklamalarda bulundu.
ASAYİŞ Haberi
İranʹdan ABDʹye rest: Müzakere olmayacak

 Hamaney, Avrupa ve diğer ülkelerle müzakerede sorun görmediklerini vurgulayarak, ˮBazı gazete ve yabancılar müzakere hakkında konuşuyorlar. Onların müzakere masasına dönelim çağrıları sadece ABD ile müzakereyi kapsamakta. Bizim Avrupa ve diğer ülkelere belirlenmiş konular üzerinde müzakerede bir sorunumuz yok ancak ABD ile müzakere olmayacakˮ ifadelerini kullandı.

 

ˮABD İLE MÜZAKERENİN HİÇBİR FAYDASI YOKˮ

İranʹın İslam devriminin namusunu ve askeri gücünü ilgilendiren konularda müzakere yapmayacağına işaret eden Hamaney, ˮABD ile müzakere yapmayacağız. Nedeni ise ABD ile müzakerenin hiçbir faydası yok. Hatta müzakere zarar verirˮ dedi.

 

ˮBU MÜZAKERE DEĞİL BASKIDIRˮ

ABDʹnin müzakereyi İran üzerinde daha fazla baskı kurmak için taktik olarak kullandığını söyleyen Hamaney, İranʹı baskılar ile yıldırarak müzakere masasına oturtmak istediklerini belirterek, ˮBu müzakere değil baskıdır. ABD müzakereyi taktik olarak kullanıyorˮ şeklinde konuştu. ABDʹnin İranʹa yönelik uyguladığı yıldırma politikalarına karşı İranʹın kendi baskı unsurlarını kullanmaya devam edeceğini belirten Hamaney, Milli Güvenlik Konseyinin nükleer antlaşmadaki taahhütleri askıya alan kararının yürürlükte kalacağına işaret ederek, ˮABD baskılarına karşı biz de elimizdeki baskı araçlarını kullanacağız. Gerektiğinde askeri yöntemleri de kullanırızˮ dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: İranʹdan, ABDʹye, rest:, Müzakere, olmayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı