Haber Detayı
05 Haziran 2019 - Çarşamba 17:24
 
ʹİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olamazsınʹ
GÜNDEM Haberi
ʹİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olamazsınʹ

Canikli, Giresun Belediyesinde düzenlenen bayramlaşma programında yaptığı konuşmada, Ramazan Bayramıʹnın tüm İslam alemi için hayırlara vesile olmasını diledi. Kurtuluş Savaşıʹnda bölgedeki hain projelere ˮdurˮ diyen, halk arasında Topal Osman Ağa olarak bilinen Osman Feridinoğluʹnu anımsatan Canikli, ˮGiresun hem Topal Osman Ağaʹyı çıkardı, aynı şekilde Kurtuluş Savaşıʹnda bu topraklara ʹnamertʹ çizmesi değmesin diye Giresunlu birlerce şehidimiz var. Giresun özel alaylarla bu mücadeleye katkı sağlamış bir ilimiz, bir kahramanlar diyarı.ˮ diye konuştu. Canikli, şimdi Giresunlulara özel bir görev daha düştüğüne dikkati çekerek, şöyle devam etti:
ˮTopal Osman Ağaʹnın Kurtuluş Savaşı döneminde Pontuslulara karşı, bu bölgeyi Pontuslulaştırmak isteyenlere karşı verdiği mücadelenin bir benzerinin şu anda yine biz torunları tarafından verilmesiyle karşı karşıyayız. Daha doğrusu böyle bir yükle, böyle bir sorumlulukla karşı karşıyayız. O zaman Topal Osman Ağa hangi amaçla kime karşı bu mücadeleyi vermişse şimdi de aynı hain projeyi hayata geçirmek isteyenlere karşı o projeyi inşallah akamete uğratmak için Giresunlular olarak bu çalışmayı sürdüreceğiz.ˮ Projenin çok açık olduğunu vurgulayan Canikli, şu değerlendirmede bulundu:
ˮÖyle anlaşılıyor ki bu projeyi yürütmek üzere seçilenlerden biri de CHPʹnin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Bey ama artık mızrak çuvala sığmıyor. Cilalamakla, algı operasyonlarıyla bugüne kadar maskelemeye çalıştılar, belli ölçüde de başarılı oldular yani hiç gerçekle alakası olmayan, daha doğrusu olmayan yönünü cilalayıp, parlatıp, kamuoyuna aktardılar ve kamuoyunu ikna etmekte de belli ölçüde başarılı oldular ama artık bütün o ilk andaki şaşkınlık, karışıklık ortadan kalkınca, ne olup bittiğini millet sorgulamaya başlayınca gerçeklerle yüz yüze geldik, herkes geldi, gelmeye başladı. Artık onların özel yetiştirilmiş, bu amaç için koçbaşı olarak kullanmak üzere yetiştirilmiş özel bir proje olduğu bugün ayan beyan ortadadır.ˮ ˮBu millet elbette o göreve gelmene müsaade etmezˮ Canikli, kaç gündür İmamoğluʹna yönelik ağır iddialarda bulunduklarını, buna rağmen çıkıp herhangi bir açıklama yapmadığının altını çizerek, ˮYani Yunan medyasında olan biten olayları, ʹYa olur mu? Ne alakası var? Onlarla benim hiçbir alakam yoktur, o ziyaretlerimin amacı budurʹ ya da ʹMakariosʹun heykelini dikmemin amacı budurʹ, aynı şekilde Papandreuʹnun kendisini özel olarak ziyarete gelmesinin amacı ʹbudurʹ diye makul, mantıklı, herkes tarafından kabul edilebilecek açıklamalar yapması gerekiyor ama tık yok.ˮ dedi. İmamoğluʹnun ruhunun ve kalbinin millet için çarpmadığını iddia eden Canikli, ˮBeyni bu milletin emrinde değil, çıkıp bunu bile söylemiyor, ʹOlur mu öyle şey? Ben her şeyimle Türk milletine aitimʹ demiyor, diyemiyor. Sadece bu konuyla ilgili sorulan soruları geçiştirerek olayı kapatmaya çalışıyor.ˮ ifadelerini kullandı. Canikli, Yunan medyasının İmamoğluʹnu sahiplendiğini, kendisi gibi gördüğünü ileri sürerek, şunları kaydetti:
ˮBu kişiyi kendisi gibi görüyor, kendi evladı gibi görüyor, ʹbizim çocukʹ diyor. Hatta İngilizce yayın yapan bir gazete doğrudan ʹThe Greekʹ olarak tanımlıyor. ʹGreekʹ olarak yani ʹYunanʹ diyor, Ekrem Beyʹe ʹYunanʹ diyor. Olmayan bir şeyi kesinlikle kamuoyuyla paylaşmıyoruz, her şey ortada, açık. Bu kadar soru işareti, bu kadar şaibe varken çıkıp başka konular üzerinden algı oluşturarak İstanbul gibi bir yere İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olamazsın. Bir defa gerçekten ruhunun, kalbinin, beyninin Türk milleti için çarptığını, tüm her şeyiyle bu millete ait olduğunu ispat etmen gerekiyor. Olmadığı konusunda çok büyük soru işaretleri, şaibeler, kuşkular var. Onların netleştirilmesi gerekiyor, bu milleti ikna etmen gerekiyor. Yoksa o göreve gelemezsin, bu millet elbette o göreve gelmene müsaade etmez.ˮ Bu nedenle Giresunlulara büyük görev düştüğünü belirten Canikli, sözlerini şöyle tamamladı:ˮBir kez daha bu millet için ne yapılması gerekiyorsa elbette hemşehrilerimiz onu yapmaya hazır. Topal Osman Ağaʹmız ne yapmışsa, Pontuslulara karşı hangi mücadeleyi vermişse, onların bu topraklarda tekrar yeşermemesi, hayat bulmaması için işgal edilmemesi için hangi mücadeleyi vermişse, hangi yaklaşımla, kahramanlık duygularıyla hareket etmişse şimdi Giresunlular da Topal Osman Ağaʹnın torunları da yine aynı amacı, aynı hain projeyi ortadan kaldırmak için bu mücadeleyi verecek inşallah. İstanbulʹda nüfus olarak ciddi bir ağırlığa sahip olan Giresunlular bu görevlerini, Topal Osman Ağaʹnın yaptığı gibi şimdi de yapacak ve milletin geleceğini çok büyük oranda tehlikeye atacak bu projeye geçit vermeyeceğiz. Bu projenin hayata geçirilmesinin önüne inşallah hep birlikte set olacağız ve bu hainler 23 Haziranʹda emellerine ulaşamayacaklar.ˮ Kaynak: AA
Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: ʹİstanbul, Büyükşehir, Belediye, Başkanı, olamazsınʹ,
Yorumlar
Haber Yazılımı