Haber Detayı
09 Şubat 2019 - Cumartesi 20:10
 
KALKANCI: MHP BİR KUTUP YILDIZIDIR
MHP Bursa İl Başkanı Cihangir Kalkancı Milliyetçi Hareket Partisi'nin 50. kuruluş yıl dönümü olması hasebiyle duygu yüklü özel bir mesaj yayınladı.
SİYASET Haberi
KALKANCI: MHP BİR KUTUP YILDIZIDIR

MHP Bursa İl Başkanı Cihangir Kalkancı'nın açıklaması şöyle:

50 yıllık tarihi boyunca çizgisinde tek kırıklık olmayan bir siyasi teşekkül olmanın onur ve mutluluğunu yaşıyoruz. 
50 yıl önce Başbuğ Alparslan Türkeş'in kumandasına geçerek ölümsüz bir ülküye yelken açan, bu yolda bitmeyen sevda, tükenmeyen sadakatle yüklü Milliyetçi Hareket Partisi, hala aynı rotada devam etmektedir.
İçindeki yolcularla 8-9 Şubat 1969 tarihinde Adana'dan kutlu sefere çıkan o gemi bugün de Türkmen Beyi Sayın Devlet Bahçeli'nin idaresinde dümeni kırmadan yol almaktadır. En ağır çilelere, en büyük sosyal maliyetlere rağmen bu istikamette; Yüce İslam'a hizmetkar olmuş, bayraktarlık etmiş Türk Milleti'nin güçlenmesini, esenliğini, huzur ve mutluluğunu tesis etmek gayesinden hiçbir zaman vazgeçilmemiştir. 

İşte bu vesile ile ifade etmek gerekirse; Milliyetçi Hareket Partisi sadece Türkiye için değil, bütün Türk dünyası için bir Kutup Yıldızıdır. Yolunu kaybetmiş, rotasını şaşırmış, aklı karışık herkes o Kutup Yıldızına bakarak kıbleyi bulabilecektir. Hele hele ihanetin bal tezgahında pazarlandığı, fitnenin zirve yaptığı, iyi ile kötünün, güzel ile çirkinin, doğru ile yanlışın, helal ile haramın birlikte harman yapıldığı aziz milletimize reva görülen süreçte, Milliyetçi Hareket Partisi, kirli çekim merkezlerinden etkilenmeyen gerçek bir pusuladır.

Bu gerçekler ışığında hiç tereddütsüz ifadeyle, 50 yıllık tarihi boyunca çizgisinde tek kırıklık olmayan bir siyasi teşekkül olmanın onur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Yine bu vesileyle; vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milletimizin kardeşliği, arsızlığın, hırsızlığın, soygun ve talanın son bulması namına hassasiyet gösteren, geceleri uykusu kaçan herkesi kutlu yolculuğun yolcuları arasına katılmaya, Üç Hilalin ışığında aynı ülküye birlikte ulaşmaya davet ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, Partimizin Kurucu Genel Başkanı merhum Başbuğ Alparslan Türkeş başta olmak üzere, ebediyete intikal etmiş bütün büyüklerimizi rahmetle, minnetle anıyor, manevi hatıraları önünde saygı ile eğiliyorum; ruhları şad olsun!"

Milliyetçi Hareket Partisi 
Bursa İl başkanı

M.Cihangir KALKANCI

Kaynak: Editör: Alperen YÜCEL
Etiketler: KALKANCI:, MHP, BİR, KUTUP, YILDIZIDIR,
Yorumlar
Haber Yazılımı