Haber Detayı
15 Nisan 2019 - Pazartesi 12:09
 
Karısını öldürüp cesediyle saatlerce dolaşan koca: Olmasaydı iyiydi
Geçtiğimiz mart ayında boşanma aşamasında olduğu eşini zorla aracına bindirdikten sonra kafasına ateş ederek öldüren ve eşinin cesedini saatlerce araç içerisinde dolaştıran katil zanlısı kocanın ifadesine ulaşıldı. İnfial yaratan olayın faili Eren Erdoğan, ailesi tarafından ikna edilmesinin ardından genç kadının cansız bedeniyle polise teslim olmuştu. Savcılık ifadesinde eşinin ailesi tarafından nişanlılık süreçlerinden bu yana istenmediğini ileri süren zanlı, eşini ailesiyle görüştürmediğini belirterek, şunları söyledi:
ASAYİŞ Haberi
Karısını öldürüp cesediyle saatlerce dolaşan koca: Olmasaydı iyiydi

 

ˮANNESİ DURMADAN TELEFONLA ARIYORDUˮ

ˮEvlendikten sonra ben de aramız açılmasın diye özellikle ailesiyle buluşmasını engelledim. Daha sonra ikna oldum. Ailesiyle telefonda görüşüyordu. Ancak yüz yüze görüştürmüyordum. Benim babamın vefatı üzerinde kendisinde aile özlemi gelişti ve olay tarihinden 1,5 ay kadar önce kendi ailesinin yanına gitti. Hatta polis eve geldi. Ailesi zorla götürdü. Olay günü Instagramʹdan iletişime geçtik ve buluşmaya karar verdik. Saat 16.00 gibi kendisiyle evlerinin önünde buluştum. Ancak annesi durmadan telefonla arıyordu ve dönmesini istiyordu. Ben de ʹne için ailen bu kadar sıkıyor, beni istemiyor? Sonuçta nikahlıyız, evliyizʹ dedim.

 

ˮʹGEL ARTIK YETER BU KADARʹ DEDİMˮ

Ailesiyle aramı düzeltip, barışmak istedim. Ancak her konuşmamda reddettiler. Araçta kendisiyle tartışmaya başladık. Ben ortak evimize gelsin istiyordum. Ailesinin zorla tutup bırakmadığını düşünüyordum. Instagram yazışmalarımızda bana ailesinin evden dışarı çıkmamıza izin vermediğini söylemişti. Aracı sağa çektim ve konuşuyordum. Ben kendisine, ʹgel artık yeter bu kadarʹ dedim. ʹAilem bırakmıyor, baskı yapıyor, izin vermiyorlarʹ dedi.

 

ˮAMACIM SİLAHI GÖSTERMEKTİˮ

Bana gelirse dayısının beni ve kendisini vuracağını söyledi. Artık birlikte olmak istemediğini, sevmediğini söyledi. ʹSana gelirsem ailem tekrar beni alır, sokakta bırakırlarʹ dedi. Ben de korkutma amaçlı ruhsatsız, arkadaşımdan temin ettiğim silahı çıkardım. Amacım ateş etmek değildi, silahı göstermekti. Bir anda silah ateş aldı. Üç el ateş ettim. Hedef gözetmedim. Vurma ve öldürme taraftarı değildim. Üzgünüm, olmasaydı iyiydi.ˮ

 

ˮKIZIMI BOŞ ARAZİDE DARP ETMİŞˮ

Fatma Erdoğanʹın annesi Kıymet Alyar ise, ifadesinde, ˮKızımla irtibat kurmadığımız 4 aylık süre içerisinde bu şahıs kızımı zorla araca bindirerek saat 02.00 sularında Sefaköyʹe götürmüş. Burada boş bir arazide kızımı darp etmiş, hakaret etmiş. Çevreden bu duruma tepki gösterilince tekrar araca bindirerek ikâmetine götürmüş. Bu süreçte kızımın elini bağlamaya çalışmış. Ancak müdahale edilince başaramamış. Kızımın bu konu hakkında şikayetçi olup olmadığını bilmiyorum. Çünkü bize zarar vermesin diye kızım bütün herşeyi sineye çekmiştirˮ dedi. Alyar, cinayetin gerçekleşmesinden yaklaşık 1 ay önce katil zanlısının silahla kapılarına dayanarak ateş açtığını da söyledi.  

 

ˮʹBU ADAM BENİ ÖLDÜRECEKʹ DEMİŞ  

Öldürülen genç kadının ailesinin avukatı Müjde Tozbey Erden ise, Milliyetʹe şunları söyledi: ˮFatma evliliğinin ilk günlerinden itibaren ağır derecede şiddet görmüş, her defasında polise gitmiş. Hatta bir defasında gördüğü şiddeti duyan ailesinin polisi çağırması üzerine polisle birlikte kocasıyla yaşadığı evinden kurtarılmış bir kadın. Fatma, kendisini kocasının evinden kurtaran annesine ve polise, ʹlütfen beni götürün, bu adam beni öldürecekʹ demiş. Fatmaʹnın öldürüleceğini bile bile, yalnızlaştırılması, korunmaması, güvenli bir yaşam alanı sağlanmaması, sürekli tehditler savuran kocasının elini kolunu sallayarak özgürce dolaşmasının engellenmemesi bu cinayetin nasıl işlendiğini bize gösteriyor.ˮ 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Elif ERDOĞAN
Etiketler: Karısını, öldürüp, cesediyle, saatlerce, dolaşan, koca:, Olmasaydı, iyiydi,
Yorumlar
Haber Yazılımı