Haber Detayı
12 Ekim 2017 - Perşembe 09:36
 
Kişi başı 75ʹer cumhuriyet altını
ASAYİŞ Haberi
Kişi başı 75ʹer cumhuriyet altını

İlişkili Haberler Ampute Futbol Milli Takımımız Avrupa Şampiyonu oldu Ampute Milli Takımı oyuncularının hikayeleri Şampiyon ampute milliler dünyanın gündeminde Spor Bakanlığıʹnın yönetmeliği gereği Avrupa şampiyonalarında ödül verebilmesi için o şampiyonalara 15 farklı ülkenin katılımı şartı konulmuştu. Son Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasıʹna 12 takım katıldığı için spor bakanlığı yönetmelik gereği şampiyon olan Ampute Milli Takımıʹna ödül veremiyordu.

Ancak Federasyon Yönetimi, 14 Temmuz 2004 tarih ve 25522 sayılı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Özerk Federasyonları Çerçeve Statüsü ile spor hizmet ve faaliyetlerinde üstün başarı gösterenlerin ödüllendirilmesi hükümleri dayanak gösterilerek, kendi ödül yönergesini hazırladı. Yönetim kurulunda alınan karar ile ʹbaşarılı sporculara veya takımlara yönetmeliklere uymasa da ödül verilebilirʹ maddesi sayesinde şampiyonlar ödüllerini alacak.

Genel kurula sunularak delegenin oylaması ile kabul edilen yönerge sayesinde Avrupa Şampiyonu olan Ampute Milli takımı kişi başı 75ʹer cumhuriyet altını alacak. Spor Bakanlığıʹnın, ödülleri en kısa zamanda Federasyon üzerinden sporcuların hesaplarına aktaracağı öğrenildi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Kişi, başı, 75ʹer, cumhuriyet, altını,
Yorumlar
Haber Yazılımı