Haber Detayı
10 Nisan 2019 - Çarşamba 15:44
 
Kız çocuklarına tacizden tutuklanan antrenörle ilgili flaş gelişme!
Çankaya ilçesinde spor salonu işleten Yavuz Ö.ʹnün iş yerine kurs için gelen kız çocuklarına cinsel istismarda bulunduğu, bir çocuğun yaşadıklarını arkadaşlarına anlatmasıyla ortaya çıktı. Benzer durumdaki arkadaşları da yaşadıklarını aileleriyle paylaştı. Ailelerin şikayeti üzerine Yavuz Ö. gözaltına alındı.
ASAYİŞ Haberi
Kız çocuklarına tacizden tutuklanan antrenörle ilgili flaş gelişme!

 Olayın duyulmasının ardından 18 yaşından büyük iki sporcu kız da daha önce Yavuz Ö.ʹnün cinsel istismarına uğradıklarını ileri sürerek şikayetçi oldu. Mağdur çocuklar, pedagog ve avukatları eşliğinde verdikleri ifadede, şüpheli Yavuz Ö.ʹnün, özel ders verme bahanesiyle kendilerini spor salonuna çağırdığını ve cinsel istismarda bulunduğunu ileri sürdü. Yavuz Ö. ise hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek, kendisine iftira atıldığını savundu. Yavuz Ö., 1 Nisanʹda savcılık sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemede, ʹçocuğun nitelikli cinsel istismarıʹ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

TUTUKSUZ YARGILANDIĞI DAVADA DA TUTUKLANDI

Yavuz Ö. hakkında, 2016 yılında 11 yaşındaki bir çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla şikayette bulunulduğu, savcılığın iki kez delil yetersizliğinden takipsizlik kararı verdiği; ancak avukatın itirazı üzerine dava açıldığı ortaya çıktı. Ankara 31inci Ağır Ceza Mahkemesinde tutuksuz yargılanan Yavuz Ö.nün, başka kız çocuklarına da cinsel istismarda bulunduğunun ortaya çıkması üzerine, bu dava kapsamında da tutuklanmasına karar verildi.

 

MAĞDUR AVUKATLARINDAN AİLELERE ÇAĞRI

Yavuz Ö.nün istismarına uğradığında 11 yaşında olduğu belirtilen kızın ailesinin avukatı Aybüke Özdemir, ʹcinsel istismarʹ suçunun cezasının 8 ile 15 yıl arasında olduğunu söyledi. Özdemir, ˮAncak bu şahsın spor salonunda eğitici ve öğretici konumda olması nedeniyle suçun nitelikli halinden yargılanması gerekmektedirˮ dedi. Mağdur çocuklardan birinin ailesinin avukat Yeliz Büşra Gülbay ise, Yavuz Ö.nün tutuklanmış olmasının soruşturmanın sağlıklı yürütülmesi açısından önemli olduğunu vurgulayarak, ˮBu dosyada halen şikayetçi olmayan ve şikayetçi olmaktan çekinen birçok mağdur mevcut. Burada ailelere büyük görev düşüyor. Çünkü ailelerden çocuklar çekiniyor. Bu dile geldiğinde çocukların suçlanması, asıl suçlu kendiymiş gibi hmesine sebep oluyor. Aileler eğer çocuklara destek olursa, mağduriyetlerin ortaya çıkması daha kolay olacaktır. Biz yargılama sonuna kadar bu dosyanın takipçisi olacağızˮ diye konuştu. 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Elif ERDOĞAN
Etiketler: Kız, çocuklarına, tacizden, tutuklanan, antrenörle, ilgili, flaş, gelişme!,
Yorumlar
Haber Yazılımı