Haber Detayı
19 Ocak 2019 - Cumartesi 00:49
 
MAMA KARŞILIĞI SAÇ BAKIM
Salon Büşra Topuz Bursa’da bir ilke imza atarak sokak hayvanları İçin bir kampanya başlattı.
YAŞAM Haberi
MAMA KARŞILIĞI SAÇ BAKIM

 
-Elif YÜCEL özel haberi-
 
Bursa Yıldırım’da faaliyet gösteren Salon Büşra Topuz Bursa’da bir ilke imza atarak sokak hayvanları İçin kampanya başlattı. Sosyal medya platformu Instagram üzerinden  ünlü sanatçı Cem Adrian, MHP,CHP ve AK Parti Kadın Kolları ,Bursa’nın bilinen sayfalarından BursaMom sayfası, Bursalı ünlü modacı Elif Altay, Bursa Hayvanlarla Yaşam Derneği, Bursalı ünlü makeup artisti Livza Uyar, kuaför meslektaşları, sokak canlarının dostu Neslihan Mollaoğlu ve pek çok instagram fenomeni kampanyaya destek verdi.
 
Kent16’ya verdiği özel röportajda şunları söyledi;
 
 
1) Merhaba Büşra Hanım, öncelikle sizi tanımak isteriz. Büşra Topuz kimdir kısaca kendinizden bahseder misiniz?

 

Merhabalar 1983 doğumluyum, Erzurumluyum. Kuaförlük mesleğinde 27 yılımı tamamlamış bulunmaktayım. Bu mesleğe 7 yaşında okul çıkışları evimizin yanındaki kuaförde çalışarak,tabureye çıkıp müşterilerimizin saçını kesmeye çalışarak başladım. 7 yaşımdan beri mesleğimi en iyi şekilde icra etmeye çalışıyorum. Mesleğimle alakalı birçok seminerler,eğitimler ve şovlara katıldım. Yarışmalarda dereceler aldım. Aynı zamanda eğitmenlik de yapıyorum. Tüm bunların yanında sosyal sorumluluk projelerinde yer almaya çalışıyorum.

2) Bursa’da ilk kez gerçekleşek,sokak hayvanları ile ilgili bir projeye imza atmak üzeresiniz.Bu projeye sizi yönelten sebep nedir? Böyle bir proje yapmak nereden aklınıza geldi?

 

Sokak canları beni her zaman etkilemiştir. Bir hayvansever olarak her zaman elimden geleni yapmaya çalıştım fakat bunun yeterli olmadığı düşüncesindeydim. Sosyal medyada da hayvansever takipçilerimin yaptıklarını hep takdirle izledim. Soğukta sokaktaki canların yanında olan,onlara yardım eden  insanlara yardımcı olmak benim vazifemdi. Ben de ne yapabilirim diye düşündüm . Elimdeki imkanları değerlendirerek soğukta sokaktaki canları besleyen insanlara mama desteği sağlayarak bir nebze de olsa yüklerini hafifletmek istedim.

Biz soğuk kış günlerinde biz kıyafetlerimizle evlerimizdedahi üşürken ,sokak canlarının açlıktan ve soğuktan donarak öldüklerini duyup, görüp vicdanım sızladı. Sokak canlarına yardım eden insanlara da destek olabilmek adına bir farkındalık yaratmak istedim. Herkesin bir şeyler yapması için örnek olmak istedim. Elimi taşın altına koymaya karar verdim.

3) Müşterileriniz nasıl destek olacak, projeniz nasıl gerçekleşecek anlatır mısınız?

Müşterilerimiz salonumuzda sınırsız hizmet alabilirler. Biz toptan şekilde mamaları temin ettik. Büyük miktarlarda mamayı salonumuza taşımak zorunda kalmayacaklar. Salonumuzdan yaptıracakları hizmet tutarınca mamayı salonumuzdan alabilirler. Tabikikendileri mama getirmek isterse de getirebilecekler. Yaptıracakları işlem tutarında mama alıp faturasıyla gelip işlemlerini yaptırabilecekler.  

 

 

4)Sosyal sorumluluk projelerinde yer aldığınızdan bahsettiniz. Kısaca içinde bulunduğunuz diğer projelerden bahseder misiniz?

Destek olduğum hala desteğine devam ettiğim bir projedaha var . Kanser Savaşçıları Derneği ‘nin ‘Saçım Saçın Olsun’ projesi için Bursa’da gönüllü kuaförüm. Kanser tedavisi gören kişiler için peruk sağlamak amacıyla saçlarını bağışlamak isteyen kişilerin saçlarını salonumuzda ücretsiz kesim yaparak Kanser Savaşçıları Derneği’ne bağışlıyoruz. Kanser tedavisi gören kişiler Kanser Savaşçıları Derneği’nden peruk talep ettiğinde peruklarını da ücretsiz şekillendiriyoruz. Kanser Savaşçıları Derneği’nin destekçisi olmaya hep devam edeceğim.

5) Sosyal sorumluluk projeniz ve diğer projelere destekleriniz için nasıl geri dönüşler alıyorsunuz?

Her şeyden önce ben bu işleri vicdan ,merhamet ve yüreğimle yapıyorum .İnsanların bunu görmesi ,samimiyetime vicdanıma güvenmesi beni çok mutlu ediyor ve örnek olduğumu düşünüyorum .Onları da teşvik ettiğimi  görmek beni çok mutlu ediyor. İnsanların duasını ve iyi dileklerini almak mükemmel bir duygu. Desteklenmek çok güzel bir şey ve insanlar sağolsunlardesteklerini hiç esirgemediler umarım devamında da desteklerine devam ederler. 

6) Projenizle alakalı meslektaşlarınıza,diğer işletmelere ve tüm insanlara söylemek istediğiniz bir şeyler var mıdır ,çağrınız nedir?

Bundan sonraki bütün projeler için umarım tüm meslaktaşlarım,esnaflar ve tüm insanlar için güzel bir teşvik ve çağrı olmuş olur. İyi insanlar çoğaldıkça sokaktaki canlar daha az aç kalmış olur ve soğuk kış günlerini daha kolay geçirmiş olur. Diğer meslektaşlarım da umarım böyle yardımlara kendileri adına daha çok destek sağlarlar. Ve hatta tüm meslektaşlarımla beraber ortak bir projede yer almak isterim,onur duyarım.

Kaynak: Editör: Alperen YÜCEL
Etiketler: MAMA, KARŞILIĞI, SAÇ, BAKIM, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı