Haber Detayı
19 Ekim 2017 - Perşembe 14:19
 
Son dakika haberi: Şaban Dişli istifa etti
ASAYİŞ Haberi
Son dakika haberi: Şaban Dişli istifa etti

Son dakika haberi!  AK Partiʹde bir istifa haberi geldi. Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, Genel Başkan Başdanışmanlığı görevinden istifa ettiğini bildirdi. Dişli, yaptığı yazılı açıklamada, 24 Ağustosʹta ekonomi alanında çalışmalar yapmak üzere parti tüzüğünün 145. maddesi uyarınca şahsının ˮGenel Başkan Danışmanıˮ olarak atanması dolayısıyla büyük onur duyduğunu belirtti.

Bu göreve getirilmesi dolayısıyla AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanʹa teşekkür eden Dişli, açıklamasında şunları kaydetti:

ˮAncak bu şerefli göreve atanmamın ardından gerek basın gerek sosyal medya gerekse parti içinden birçok arkadaşımın yorumları beni son derece rahatsız etti. Etmeye de devam ediyor. Partime ve Sayın Genel Başkanım Recep Tayyip Erdoğanʹa her zaman, hangi makam ve mevkide olursa hizmet etmeyi bir onur olarak kabul ediyorum. Partimi ve Sayın Genel Başkanım Recep Tayyip Erdoğanʹı haksız yere, daha fazla yıpratmamayı teminen bu kutlu görevden istifa ettim.ˮ İSTİFA İŞLEME KONULDU Şaban Dişliʹnin istifa dilekçesinin AK Parti Genel Sekreterliğiʹne ulaştığı ve işleme konulduğu öğrenildi. Şaban Dişli, kardeşi Tümgeneral Mehmet Dişliʹnin FETÖ sanığı olması nedeniyle eleştiriliyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğanʹın AK Parti Genel Başkanı olmasının ardından partinin MYK ve MKYKʹsında yer bulamamıştı. Ancak Dişli bir süre sonra ˮsürprizˮ olarak nitelendirilen bir karar doğrultusunda Genel Başkan Başdanışmanlığı görevine getirilmişti.
Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Son, dakika, haberi:, Şaban, Dişli, istifa, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı