Haber Detayı
09 Ekim 2017 - Pazartesi 06:49
 
Vize başvurularının durdurulması kimleri etkileyecek?
ASAYİŞ Haberi
Vize başvurularının durdurulması kimleri etkileyecek?

İlişkili Haberler Türkiye'den ABD'ye vize misillemesi ABD vize başvurularını askıya aldı Washington ve Ankaraʹnın karşılıklı aldığı ʹBaşvuruları askıya almaʹ kararından, halihazırda, vizesi olanlar, ya da vize başvurusu yapıp onay alanlar etkilenmeyecek.

Bunun dışında kalan ve seyahat etmek isteyen Türk ve ABD vatandaşları mağdur olacak.

Bugün, ABDʹye gitmek isteyen ve vizesi olmayan Türk vatandaşları, ABD Büyükelçiliğiʹne ve Konsolosluğuʹna giderek başvuru yapamayacak.

Karar diplomatik dahil bütün pasaportlar için geçerli olacak. Türk vatandaşları diplomatik, turistik, iş, öğrenci, işçi ve gazeteci dahil hiçbir vizeyi ikinci bir karar açıklanana kadar alamayacak.

ABD vatandaşları ise Türkiyeʹye gelmek istediklerinde ya internet üzerinden e-vize başvurusu yaparak, ya da uçağa bindikten sonra Türk gümrüklerinde yani kapıda vize alabiliyorlardı.

ABD vatandaşları da ikinci bir karara kadar, vize başvurusu yapamayacaklar. e-vize başvurusu için karar internet sitesinde uygulanmaya başlandı. Sistemden ABD uyruğu çıkarıldı.

Kapıda vize uygulamasının askıya alınmasi ise ivediklikle başlatılacak. Yetkililer, bugün Türkiyeʹye inecek uçaklardaki ABD vatandaşların bundan etkilenmeyeceğini ancak hızla kararın uygulanacağını söyledi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Vize, başvurularının, durdurulması, kimleri, etkileyecek?,
Yorumlar
Haber Yazılımı