KUTSAL SAVAŞÇILAR HAZIRLANIYOR!

Türkiye Alpagut Federasyonu, pandemi sonrasında yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi.

Türkiye Alpagut Federasyonu yönetim kurulu 26.08.2020 Çarşamba günü Kestel Saitabat’ta bulunan Dere Park tesislerinde bir araya geldi.

Pandemi boyunca sosyal medya platformlarını aktif olarak kullanan Türkiye Alpagut Federasyonu, pandemi sonrası ilk yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi.

Türkiye Alpagut Federasyon Başkanı Cemal ERSOY başkanlığında toplanan yönetim kuruluna Dünya Alpagut Federasyonu Teknik direktörü Tuncay MERİÇLİ’de katıldı.

Türkiye Alpagut Federasyon Başkanı Cemal ERSOY “ Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsü yüzünden başta sağlık olmak üzere bir çok unsur dünyayı ve hayatlarımızı etkilemiş durumdadır. Sağlık ordumuzun her duruma hazır oluşu, korona virüsün ayak seslerini duyar duymaz alınan önlemler ile diğer ülkelere nazaran durumumuz ortadadır. Salgın bir kez daha göstermiştir ki sağlıklı olmak için spor şarttır. Devletimizin ve Sağlık Bakanlığımızın “Evde Kal” çağrılarından ve sokağa çıkma kısıtlamalarından sonra Türkiye Alpagut Federasyonu olarak “Evde Sporla Kal, Spor Yaşatır Alpagut Hayattır” parolasıyla bir akım başlattık. Bu akıma ilk olarak üçüncüsünü Ulu Şehir Bursa’mızda düzenleyeceğimiz Dünya Alpagut Şampiyonamızın Ana sponsoru olan Bursa Büyükşehir Belediyemizi ve Başkanımız Sayın Alinur AKTAŞ’ı davet ettik. Alinur Başkan, şehrimizin gururu Bursasporumuzun başkanı Sayın Mesut MESTAN’a davet gönderdi. Burada şu hususa dikkat çekmek istiyorum. Türkiye Alpagut Federasyonu diğer spor branşlarını elinin tersiyle itmiyor aksine diğer spor branşlarında ki sporcu kardeşlerimize Alpagut sayesinde daha güçlü ve sağlıklı olmak İçin destek elini uzatıyor. Türk Dünyası Sanatçıları olarak dünyaca bilinen Azerin hanımefendi,Shemistan ALİZAMANLI,Celal AL, İlyas ÖZTÜRK, Mevlütcan KAPLAN, Alperen KEKİLLİ gibi bir çok değerli sanatçımız akımımıza destek vererek sporun sağlığın anahtarı olduğunu vurgulayarak çok geniş kitlelere yayılmasını sağladılar. Buradan da bir kez daha kendilerine teşekkür etmek istiyorum.
Sanatçılarımızın yanında başta Bursa’nın ve Türkiye’mizin çok saygın iş adamlarından Tamer TAYLAN,Mustafa ÇAĞLAR, Sezer SEZGİN, Levent KIZIL,Ender ALKOÇLAR Mahir ELBİR, DOSABSİAD Başkanı Sayın Nilüfer ÇEVİKEL’e ve daha bir çok değerli iş adamı da akımımıza destek vermişlerdir.
Burada tek tek isim zikretmeye çalışmak gösterdikleri ilgi ve desteğe yakışmayacağı İçin kendilerine bir temsil heyetiyle teşekkür ziyaretlerinde bulunmayı planlıyoruz.
Akımımız dünyanın her bölgesinde Alpagutlar tarafından da kabul görmüş ve bulundukları ülkelerde yayılmasını sağlamışlardır. Burada bir kez daha Kuruluş Osman’dan tanıdığımız Abdurrahman Gazi karakterine can veren duruşuyla gönüllere hitap eden Celal AL kardeşimize bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Kendisinin Türk-İslam dünyasında ki saygınlığı ve sevgisiyle özellikle Pakistan’da ki kardeşlerimiz Alpagutu tanımış ve sosyal medya hesaplarımıza defalarca teşekkür mesajı atmışlardır.

Hepinizin malumu olduğu üzere şampiyonamız 2-4 Nisan 2021 tarihinde Ulu Şehir Bursa’mızda olacaktır. Şampiyonamızın hazırlıklarına ara vermeden devam ediyoruz. Önümüzde ki günlerde teknik heyetimiz ve antrenörlerimiz ile bir araya gelerek seminer takvimimizi gerçekleştireceğiz.
Sporcularımız şampiyona hazırlıklarını ev sahibi olmamızın bilincinde heyecanla sürdürmekteler.
Önümüzde ki süreci en iyi şekilde değerlendirerek Türk kültür ve geleceğine ve bilhassa da Türkiye’ye yakışır bir ev sahipliğinde şampiyonamızın hazırlıklarına devam edeceğiz.
Başta bu kutlu yola bizleri davet eden KUTSAN’ımız Vasif NAMAZOV’a, Dünya Alpagut Federasyon yönetiminde, bu kutlu yolculukta birlikte yürüdüğümüz yönetimime, teknik heyetimize, sporcularıma ve Ayyıldız sevdalısı Türk’ün Ata Sporu olan Alpagutu destekleyen iş adamı arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. “ dedi.
Dünya Alpagut Federasyonu Teknik Direktörü Tuncay MERİÇLİ ; “ Dünya Alpagut Federasyonunu temsilen bugün sizlerle olmaktan mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum. Dünya Alpagut Federasyonu olarak sizleri selamlıyor ve pandemi süresince aktif olarak çalışmalarınızı azimle sürdürmenizden dolayı Türkiye Alpagut Federasyonu yönetimine, teknik heyetine ve sporcularına teşekkür ediyorum. Özellikle başlatmış olduğunuz “Evde Sporla Kal,Spor Yaşatır Alpagut Hayattır” akımıyla Dünya Alpagut Federasyonu üye Ülke Federasyonlarıyla kurmuş olduğunuz bağlar bizim için çok değerli. Türk milletinin Ata Sporu Alpagutun tanıtımında göstermiş olduğunuz özveriden dolayı Dünya Alpagut Federasyonu olarak gururluyuz. Az önce Cemal Başkanımızında ifade ettiği gibi Teknik Heyet seminer takvimiyle gerek antrönelerimiz gerek hakemlerimiz gerekse sporcularımız daha bilgili yetişerek Alpagut olarak tamamlanacaktır. Alpagut’u diğer sporlardan ayıran en önemli özelliklerinden birisi de hiç şüphesiz teknik bilgilerin Öz Türkçe terimlerle adlandırılması ve yine bunun yanında gerçek tarihimizin anlatılarak uygulanmasıdır. Yine belirtmek istiyorum ki Pandemi öncesi Dünya Şampiyonasına katılmak İçin yapılan kayıtlarda ; başta ülkemizin coğrafi konumunun cezbediciliği, alınan sağlık önlemlerinin dünya çapında takdirle karşılanması ve sizlerin göstermiş olduğu çalışmalar heyecan uyandırmış başvuru sayıları artmıştır.Dünya Alpagut Federasyonu bu başvuruları incelemektedir. Son olarak belirtmek isterim ki Dünya Alpagut Federasyonu olarak desteklerimizle sizlerin her zaman yanındayız. Çalışmalarınızda başarılar diliyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum. “ dedi.

Toplantıya katılan yöneticilerin istişareleri sonucunda faaliyet takvimi planlandı.

Türkiye Alpagut Federasyonu 3. Dünya Alpagut Şampiyonası İçin hazırlıklarını sürdürüyor.

Kaynak : TİHA

 

 

 

 

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0
sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
2.442.350

VAKA

2.322.511

İYİLEŞME

25.344

ÖLÜM

119.839

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
100.248.229

VAKA

55.362.744

İYİLEŞME

2.156.941

ÖLÜM

44.885.485

AKTİF VAKA

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için  veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Kent16'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Kent16'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.