DOLAR

9,2833$%-0.52

EURO

10,8471%-0.16

GRAM ALTIN

531,35%0,30

ÇEYREK ALTIN

8.446,34%0,11

BİST100

1.430,87%0,93

BİTCOİN

577279฿%-0.39364

a

MEMUR OLMANIN DAYANILMAZ AĞIRLIĞI!

ad826x90
ad826x90

MAAŞ ZAMMI YİNE ENFLASYONA YENİLDİ…

Mart ayına ilişkin enflasyon verileri TÜİK tarafından açıklandı. TÜİK verilerine göre mart ayında TÜFE %1,08 yükselirken, yılın ilk üç ayında enflasyon %3,7, yıllık bazda da %16,19 olarak belirlendi.

Kamu görevlileri ve emeklilere 2021 yılının ilk altı ayı için yapılan maaş artışı %3 iken aynı dönemde enflasyonun %3,7 olması, memur maaşlarının enflasyon karşısında resmî olarak %0,7 eridiğini de ortaya koymuştur.

Mart ayı dikkate alındığında maaşların daha yılın ilk 3 ayında sadece enflasyon kaynaklı olarak aylık ortalama 34 TL eridiği rakamlarla sabittir.

ad826x90

Hal böyle olunca enflasyona endeksli maaş artışlarının her dönem sonunda sıfır zamma tekabül ettiği de aşikardır. Son 10 yıldır memur ve emeklilerimizi her toplu sözleşme döneminde enflasyon farkı aldatmacasıyla karşı karşıya bırakanlar bir de bu ayıplarını lütufmuş gibi gösteriyorlar.

Tüm kamu çalışanları Ramazan ayında alınacak bir kararla bayram ikramiyesi verilmesini beklemektedir. Alınacak bu karar hem enflasyon kaynaklı zararların karşılanması noktasında hem de bayram ikramiyesi konusunda yaşanan adaletsizliğin giderilmesi noktasında sorunları çözecektir.

KAMUDA DURDURULAMAYAN ŞİDDET!

Kamu görevlilerinin, vatandaşlarımıza hizmet götürmeye çalışırken şiddete uğramadığı bir gün bile yok. Her gün memleketin her bir yerinden bir kamu görevlimizin darp edildiği haberlerini alıyor, televizyonlarda yaşanan saldırıları dehşete düşerek izliyoruz.

Devletin verdiği görevle, milletimize hizmet veren kamu çalışanları şiddetin her türlüsüne maruz kalıyor, tehdit edilip darp ediliyorlar.

Kamu çalışanlarına yönelik şiddet ülkemizin çözülmesi gereken temel meselelerinden biridir. Bugün artık kamu çalışanları can güvenliklerinden yoksun bir şekilde hizmet üretmektedirler. Çözüm geciktikçe şiddetin boyutu ve şekli her geçen gün değişmekte ve artmaktadır. Çözümsüzlükten güç alanlar şiddetin boyutunu ağır darp, bıçaklama ve silahlı saldırı gibi ölümle sonuçlanabilecek seviyelere çıkartmışlardır.

Salgın günlerinde canlarını ortaya koyarak hizmet üretme gayreti içinde görevini yapan kamu çalışanlarına uygulanan bu tür şiddet olayları artık kabul edilemez ve katlanılamaz duruma gelmiştir.

Kamu çalışanları şiddete acil çözüm ve ağır yaptırımlar bekliyor…

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

PANDEMİDE TURİZM

HIZLI YORUM YAP

r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.