• Kent16
  • BURSA
  • Osmangazi Türk milleti ve Türk tarihidir.

Osmangazi Türk milleti ve Türk tarihidir.

Milliyetçi Hareket Partisi 13. Olağan kongrelerinin yapıldığı Bursa Osmangazi İlçesinde

” Ağustos ayı; Türk tarihi açısından önemli zaferlerin kazanıldığı mukaddes bir aydır. Malazgirt Meydan Savaşı’ndan, Dumlupınar Meydan Muharebesi’ne kadar Türk devletinin ilelebet yaşamasının önünü açan zaferlerin ayıdır. Bu vesileyle, Tarih boyunca Türklüğü yaşatmak uğruna hayatlarını feda eden kahraman ecdadımızı; bugün hainlerle mücadele ederken şehit düşen kahraman güvenlik güçlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnet duygularımla yâd ediyorum. Bugün değeri çok daha iyi anlaşılan ve devletimizin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygı ve şükran duygularımla anıyorum.” sözleriyle başlayan Seyfi Seyfioğlu

” Biliyorsunuz ki kurultaylar; Türk töresinin bir parçasıdır. Bir araya gelmek, dertleşmek, birbirimizi dinlemek bir anlamda da inancımızı tazelemek demektir. Bu nedenle değerlidir, kutludur.
Kovid-19 hastalığının bulaşma ihtimali sebebiyle bu sene yapılan kongremizi ne yazık ki seyircisiz şekilde gerçekleştirmek zorunda kaldık. KOVİD-19 salgını münasebetiyle yalnızca Türkiye’de değil tüm ülkelerde hayatın olağan akışı mücbir hallerden dolayı yavaşlamış; beklendiği üzere siyasal, sosyal ve ekonomik ilişkiler bir süreliğine askıya alınmıştır. İnşallah kısa zaman içerisinde bu illetten kurtulmayı ve normalleşmeyi sağlarız. Bunun için her vatandaşımızın konulan tedbirlere riayet etmesi gerekmektedir.

Değerli dava arkadaşlarım,
Osmangazi’nin geçmişimizin şanlı sayfalarında göz kamaştırıcı bir yeri vardır. Bu cennet köşesi kuruluşumuzun ana damarlarından birisi, belki en önemlilerindendir.
Milletimizin tüm kazanımları, tüm güzellikleri Bursa’nın ve Osmangazi’nin maddi ve manevi bağrında saklıdır.
Ecdad yadigârı muhteşem değerler, Evlad-ı Fatihan’ın muhterem anıları Osmangazi’nin her yerine sinmiş, her yerine serpilmiştir.
Osmangazi tarih demektir.
Osmangazi hoşgörü, anlayış, adalet, ihsan, yiğitlik ve kardeşliktir.
Osmangazi Türk milleti ve Türk tarihidir.
Osmangazi elleri öpülesi kutlu ceddimiz Orhan Gazi’nin mirasıdır.
Devletten İmparatorluğa giden yolun kavşak ve karar noktasıdır.
Osmangazi dünüyle şeref duymakta, yarınıyla umutlanmaktadır.
Osmangazi kimliğiyle övünmekte, milletiyle iftihar etmektedir.
Bugün Osmangazi Uludağ gibi görkemlidir.
Bugün Osmangazi Milliyetçi Hareket’in yeni bir destanına, yeni bir dirilişine, yeniden şahlanışına şahitlik etmektedir.
Çok şükür, kutlu ecdadımızın emanetleri doğru yerde, doğru ellerdedir.
Osmangazi Türk milletinin yanında, Türklüğün tarafında ve vahdetin yolundadır.
Milliyetçi Hareket Partisi hamd olsun diridir, dimdik ayaktadır.

Kıymetli ülküdaşlarım,

Milliyetçi Hareket Partisi haksızlıklara karşı durmanın, bu ülkenin bölünmez bütünlüğünü ve değerlerini korumanın yegane adresidir .milliyetçi hareket partisi Aziz Türk milletinin sahip olduğu kadim değerlerinin koruyucusudur.

Millete Hizmet yolunda önümüzdeki süre içinde bizleri daha fazla çalışma, daha fazla gayret ve fedakârlık beklemektedir.
Bizler Milliyetçi Harekete gönül vermiş dava erleri olarak Yüce Türk Milletinin derdiyle dertleniyoruz. Her bir vatandaşımızın derdini kendi derdimiz sayıyoruz. Sevdamız Yüce Türk milletine, sevdamız Bursa’mızadır.

gururla ifade ediyorum ki Milliyetçi Hareket Partisi; Türk-İslam ülküsüne göre , sürekli kendini gözden geçirerek ayakta kalmayı başarmış ve yarım asrı geride bırakmış Türk Siyasetinin çınarı olmuş bir partidir. Milliyetçi Hareket Partisi, siyasetini öncelikle Allah’ın rızası için yapar, vatanın faydasına kafa yorar. Devletin ve milletin bekasını partisinin üstünde tutan bir prensibe sahiptir.

Bugüne kadar milli ve manevi değerlerle donanmış siyasetimiz insanı özne kabul etmektedir. İnsanı sev ki devlet yaşasın anlayışıyla örülmüştür. “Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben” anlayışıyla sivrilmiştir. Devletin çıkarını her şeyin üstünde tutan, ben diyenlerin değil biz diyenlerin partisi olmuştur. Bu haliyle Türk milletine hizmet sevdamız günden güne büyüyen şevk ve heyecanla yoğunlaşıp yaygınlık kazanmıştır. Ülkemizi hedefine alan her tehlikeye ve tezgâha karşı duruşumuz sağlam, tavrımız net, mücadelemiz kesindir. Yurdumuzu hedef alan tüm tehditlere, kumpaslara, kirli oyunlara karşı, kökü tarihten beslenen dirayetli, güçlü, kararlı bir duruşla mücadele etmeye devam edeceğiz.

Yolumuz uzun, zahmetli ve çetindir. Yardımcımız Allah, ilham ve irademizin yol başçısı büyük Türk milletidir. Bu aziz vatanı ve bu büyük milleti temiz ve samimi duygularla seven herkesin yeri Milliyetçi Hareket Partisi’nin saflarıdır. Tüm Türk milliyetçilerini MHP bayrağı ve çatısı altında toplanmaya davet ediyorum.

Liderimiz Devlet Bahçeli’nin dediği gibi, “Çağrımız zamanlar üstü bir kavrayış ve kader ortaklığının özetidir: “İstiklal için birlik, istikbal için dirlik, kazanan Türkiye olacak.”

Herkes şunu iyi bilsin ki, Milliyetçi Hareket Partisi varsa çözüm vardır. Milliyetçi Hareket Partisi ayaktaysa umutlar bitmemiştir.

Değerli Dava Arkadaşlarım

Osmangazi ilçe teşkilatı olarak,Milliyetçi Hareketin Bilge Lideri Sayın Dr. Devlet Bahçeliye sadakatimiz şerefimizdir,şerefin asla tavizi olmayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle konuşmama son verirken Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’i ve aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyor; Allah’tan rahmet diliyorum.

Benden ve yönetimimden desteklerini esirgemeyen tüm Osmangazili kardeşlerime ve teşkilatımızın tüm mensuplarına teşekkürü bir borç bilirim.

Kongremizin ülkemize ve ülkücü harekete hayırlar getirmesini diliyorum…

İnşallah insanlık olarak bu zor günleri atlatarak tüm Ülküdaşlarımız ile kucaklaşacağımız toylarımızda bir araya gelmek üzere bütün Dava Arkadaşlarıma selam ve saygılarımı sunuyorum.

Sizleri ALLAH’a emanet ediyor, saygılarımı sunuyorum.

Ne mutlu Türküm diyene…
Ne mutlu ülkücüyüm diyene…” dedi.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0
sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
2.442.350

VAKA

2.322.511

İYİLEŞME

25.344

ÖLÜM

119.839

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
100.243.101

VAKA

55.342.114

İYİLEŞME

2.156.850

ÖLÜM

44.900.987

AKTİF VAKA

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için  veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Kent16'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Kent16'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.