DOLAR

9,2620$%0.91

EURO

10,7921%0.69

GRAM ALTIN

525,89%-0,78

ÇEYREK ALTIN

8.384,98%-0,69

BİST100

1.409,56%-0,15

BİTCOİN

563281฿%-1.08706

a

TÜRK KADINI

Türk toplumu vatanı anne, devleti baba kabul etmiş ‘’Devlet Baba’nın emriyle vatan uğruna can vermiş ve almış bir millettir.’’ Vatan ve Anne kutsalını birleştiren bu aziz millet için ‘’Anne’’ dolayısıyla ‘’Türk Kadınının’’ önemi ve görevi büyüktür.

ad826x90
ad826x90

’Ey genç Türk kızı; Atillalar, Alpaslanlar, Osman Beyler, Timurlar yaratıcı güçlerini hep sizin kucağınızda kazandılar, İbni Sinalar, Kaşgarlı Mahmutlar, Uluğ Beyler, Fuzuliler ve Barbaroslar sizden emdikleri sütün kudretiyle Türk tarihinin birer parlak yıldızı oldular. ‘’

H. Nihal ATSIZ

Atsız Beğ’in de sözü üzerine Türk kadınını övmek, anlatmak içi başka sözün lüzumu olduğunu düşünmesek de birkaç cümle de biz neşretmek istedik.

Oguşu kuran, urugu oluşturan, boyu il eden, tarih sahnesinde boy gösteren erkek olsa da bu erkekleri doğuran ve yetiştiren oguşu ayakta tutan annedir.

ad826x90

Anne, yani Türk kadını ne kadar güçlü ve inançlı olursa yetişecek çocuklarda daha güçlü, sağlam ve iradeli olurlar. İlk eğitim okulda değil evde başlar ve ilk öğretmen annedir ve karakterin oturması böylece başlar. Annelerin çocuk üzerinde etkisi büyüktür ve küçük yaşlarda yanlış yönlendirmelerle yanlış yönlere sapabilecekleri gibi doğru yönlendirmelerle kendi hayatlarını kurtarmaları mümkün olacak ve millete, devlete de yararlı evlatlar

yetiştireceklerdir.

Kişioğlunun en önem verdiği varlık annedir. Canı yandığı zaman anne diye ağlayan çocuk, mutlu olduğunda yine sevincini annesiyle paylaşır.

Türk toplumu vatanı anne, devleti baba kabul etmiş ‘’Devlet Baba’nın emriyle vatan uğruna can vermiş ve almış bir millettir.’’

Vatan ve Anne kutsalını birleştiren bu aziz millet için ‘’Anne’’ dolayısıyla ‘’Türk Kadınının’’ önemi ve görevi büyüktür.

Yarının teminatı olan gençlerin doğru ve millet için çalışması üzerine yetiştirilmesinde ki en büyük görev Türk Kadınınındır. Maalesef şahit oluyoruz ki son dönemde oğlunu askere göndermekten dahi kaçınan, yabancıya hayranlıkla büyüten, modernleşmeyi yabancı hayranlığı sanan bir kadın profili gözüküyor. Daha temele indiğimiz de genç yaşlarda gezip tozmayı, sosyal iletişimi samimi boyutlara erdiren ve gelecek için bir yatırımı olmayıp iş olsun nefes dolsun diye devam ettirdikleri hayatlarıyla yarın evlenecek bu genç kızlar sizce Fatih, Alparslan, Kürşad yetiştirebilir mi ?

Sadece genç kızlarımız değil erkeklerimiz de yabancıya hayranlık unsuru başta olmak üzere tembellikle ve cehaletle yaşıyor ve yaşlanıyorlar. Yine Atsız Beğ’in şu mısralarına dikkat çekmek isterim;

‘’Bize yalnız dans etmesini, iyi giyinmesini, kur yapmasını ve âşık olmasını bilen gencin lüzumu yoktur. Bize bugün mesleğinde usanmadan çalışacak, yarın hudutta göz kırpmadan ölebilecek genç lazımdır.‘’

İşte bizim istediğimiz gençlik budur. Bu söz üzerine yetişecek ve yetirilecek gençler yarın toplumun mimarı olan ailenin sağlam olmasını sağlayacaktır.

Yazımızın başında vurguladığımız kadının önemi şimdi daha da açık olmuştur. Bize salonlarda dans etmesini bilen değil yavrusunu bu vatan ve devlet uğruna çalışmasını öğütleyecek analar lazımdır. Tomrisler, Nene Hatunlar nasıl yıldız oldularsa Türk tarihine ve yine Alparslanları, Yavuz Selimleri, Mustafa Kemal Atatürkleri yetiştiren o cennet mekan anneler gibi kadınlar yaraşır Türk toplumuna.

ad826x90

Oguş: Aile

Urug: Sülale

Boy : Millet

İl : Devlet

Kişioğlu : İnsanoğlu

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

SARI ZARF

HIZLI YORUM YAP

r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.