DOLAR

9,6242$%1.5

EURO

11,1639%1.22

GRAM ALTIN

556,03%1,49

ÇEYREK ALTIN

8.804,03%0,22

BİST100

1.522,04%0,18

BİTCOİN

590082฿%5.43853

a

TÜRK’ÜN KARA GÜNÜ: HOCALI

Sözde milliyetçi olanlar ve dış güçlerin boyunduruğu altında yaşamaya çalışanlar için ibret alınacak bir hadise olarak kayıtlara geçmesi gerekir ki sayı azlığına bakılmaksızın haklı olunan mücadeleden yılmamak gerekmektedir.

ad826x90
ad826x90

Dünya duysun bu sesi

Bu ses şarkın sesidir

Peygamberin övdüğü

Necip ırkın sesidir

ad826x90

Bu ses Azerbaycanın

Bu ses Türkün sesidir

Vahşet bu vahşet dünya

Dön başını bak artık

Ya karabağ ya ölüm!

Başka yolu yok artık.

26 Şubat 1992 tarihinde kandan ve candan kardeşlerimiz olan Azerbaycan Türk’ünün dünyanın gözleri önünde uğradığı bu katliam asırlar boyunca tarihi bir leke olarak kalacak bu vahşette parmağı olanlar lanetlenerek anılacaktır.

Hocalı köyünün yerleşimi göz önüne alındığında ve dönemin kullanılan hava üssü olduğu bilindiğinde işgal için önünün ne kadar açık ve stratejik olarak ne kadar mühim bir noktada konuşlu olduğu görülecektir.

Büyük Ermenistan projesi kapsamında Sovyetlerin ve demir perde yönetiminin hem fikir olduğu konu üzerine Azerbaycan toprakları ön planda olmak üzere günümüzde Türk Cumhuriyetlerin tamamına uygulanan işgalci politika neticesinde demir perde güçleri tarafından hazırlanan tiyatroyu dünya sahnesine çekmek için 1992 yılının Şubat ayında düğmeye basmışlardı.

Tan yeri ağarmadan başlayan işgal operasyonu neticesinde, zaten sivil olan kadın, çoluk çocuktan oluşan köy kısa bir süre içinde işgalcilerin zaptına uğradı.

ad826x90

Dünya’nın her yerinde geçerli olduğu söylenen sözde savaş kanunları insanlıktan ve dahi şereften nasibini almamış olan savaş güçleri tarafından bir kez daha uygunlanmak şöyle dursun vahşetin ötesinde bir durumu gözler önüne serdi.

Hamile kadınların başında yazı tura atarak bebeğin cinsiyetini tahmin eden ve canlı canlı hamile annelerin karınlarını keserek yavrularını çıkartan bu soysuzlar bunlarla da yetinmeyerek daha nice katliama imza atmış ve dünya döndükçe unutulmayacak türlü işkencelerle Türk soydaşlarımızı şehit etmişlerdi.

Bu katliam olurken dünya ve maalesef Türk Cumhuriyetler’i de sessiz kalmış bu menfur hadise tarihimize kara leke olarak geçmiştir.

1992 senesinde olan bu katliam 2007 senesine kadar Türkiye’de anılmamış bu süreç içersinde 1907’lerde başlayan son çeyrekte Hrant Dink ve türevlerinin sözde ermeni soykırımı palavrasına topluca özür dileyecek, ‘’Hepimiz Ermeniyiz’’ gibi çirkin çirkin hareketlerle toplumda yer bulacak bir zihniyet türemiş, ermeni lobileri başta avrupa ülkeleri olmak üzere Türkiye’de de lobileşme faaliyetlerinin emeğini almış olacaklardı ki 2007 senesinde Bursa’nın merkezinde Töre, Kömen gibi Türkçü Dergi yayınlarıyla teşkilatlanmış olan Türkçü yiğitler sayesinde bu emellerine ulaşamadılar. Bursa Ulu Camii mevkiinde araçlarla yol kesilerek Hocalı Katliamı’nı yad etmek ve bu elim hadiseyi dünyaya duyurmak için toplanan Türkçüler basın bildirisi okuduktan sonra tarihe bir imza atmışlardı.

Her sene 26 Şubat günü Hocalı Katliamını anmak ve protesto etmek amacıyla Türkiye’nin diğer illerinde de anma etkinlikleri düzenleyen sosyal medyada Genç Atsızlar olarak anılan ve Ötüken Dergisi mensubu olan Türkçüler tarafından anılmaktadır.

Ötüken Dergisi Mensubu Türkçüler tarafından Türkiye’de ilk defa anılan bu elim hadise günümüzde takvim 26 Şubat’ı gösterdiğinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullar da dahil olmak üzere okul panolarında yer verilmekte, meydanlarda ve dağıtılan bildirilerle Türk milletinin uğradığı bu mezalimi unutturmamak için çalışmaktadır.

Sözde milliyetçi olanlar ve dış güçlerin boyunduruğu altında yaşamaya çalışanlar için ibret alınacak bir hadise olarak kayıtlara geçmesi gerekir ki sayı azlığına bakılmaksızın haklı olunan mücadeleden yılmamak gerekmektedir.

Bu vesileyle başta Azerbaycan Türk’ü kardeşlerimize ve bütün Türk Milletine baş sağlığı diliyor, aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad olsun!

Son olarak bu katliamı bizlere öğreten ve gösteren, bu uğurda mücadele etmekten yılmayan Ötüken Dergisi mensubu Türkçülere saygı ve minnetle teşekkür ediyoruz.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

KADIN

HIZLI YORUM YAP

r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.