DOLAR

9,6264$%1.52

EURO

11,1616%1.18

GRAM ALTIN

555,94%1,47

ÇEYREK ALTIN

8.810,18%0,22

BİST100

1.522,04%0,18

BİTCOİN

590313฿%5.47695

a

VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN!

Ruhunu İslâm’dan, mücadele gücünü damarlarındaki asil kandan alarak, milli ve manevi değerlerimizden bir an olsun kopmadan, Türklük şuurundan en ufak bir sapma göstermeyen Türk milletinin hafızasından, andımızı söküp çıkaramazsınız.

ad826x90
ad826x90

NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE!

Hafızalarımızdaki tazeliğini hala koruyan ve yakın geçmişte adına “çözüm süreci” gerçekte ise çözülüm süreci olan birtakım uygulamalarla milli kimliğimiz yok edilmek istenmiş, bu topraklardan Türk adı silinmeye çalışılmıştır.    O dönemde milli değerlerimizin içi boşaltılmaya, milli kimliğimiz yok edilmeye, bizleri tek bir millet olarak bir arada tutan değerlerimiz yağmalanmaya çalışılmıştır. Bu zincirin bir halkası da 1933 yılından beri okullarımızda okutulmakta olan Andımızın kaldırılması olmuştu.
Hatırlanacağı üzere o tarihlerde gerek bireysel gerekse Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Eğitim-Sendikasının açtığı davalarla, sözde Çözüm Sürecinin bir parçası olan Andımızın kaldırılması, Danıştay nezdinde yargıya taşınmıştı. Nitekim Danıştay 8. Dairesi de 24.04.2018 tarihli kararıyla Öğrenci Andını kaldıran işlemi hukuka aykırı bularak, 1933 yılından 2013 yılına dek 80 yıl boyunca okullarımızda okutulan Andımızın yeniden okutulmasının önünü açmış ve kararında aynen şu ifadelere yer vermişti: “Metinde yer alan kavram ve ilkeler, Anayasamızda anlamını bulan kavram ve ilkeler olduğu gibi milli eğitim sistemimizin Kanun ve Yönetmelikte belirlenen temel amaçlarını da ortaya koymaktadır.” Yani yargı kararı dedi ki; Öğrenci Andı ayrıştırıcı değil bilakis Türk milli kimliği oluşturulması açısından birleştirici bir unsurudur. Kaldı ki bu karar, Danıştay’ın Öğrenci Andı konusunda verdiği ilk ve tek karar da değildi. 2002 yılından beri Andımızın kaldırılması için açılan pek çok davada Danıştay, Öğrenci Andı’nın kaldırılmaması yönünde görüş bildirmişti.

Danıştayın, Öğrenci Andının okutulması uygulamasını yürürlükten kaldıran İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde yaptığı değişikliği iptal etmesinin üzerine, davanın diğer tarafı olan MEB, iptal istemiyle İDDK’ya temyize gitmişti.

Henüz taraflara resmi bir tebliğ olmamasına rağmen, İDDK’nın 8. Dairenin kararını bozduğuna dair haberler basına yansıdı.

ad826x90

Anayasamızın 66. maddesi, “Türkiye Cumhuriyeti’ne vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türk’tür.” der.  Öyle ise Türklük, bu ülkede yaşayanların üst kimliği, birliğinin adı ve anahtarıdır. Almanya’da yaşayana Alman, Fransa’da yaşayana Fransız, İtalya’da yaşayana İtalyan deniyorsa, bu topraklarda yaşayana da Türk denir. Türk denecektir!

Bir milletin geleceği, o milletin kökleri ile şekillenir. Mazisinden, milli ve manevi değerlerinden koparılmış milletler yok olmaya mahkûmdur.

Ruhunu İslâm’dan, mücadele gücünü damarlarındaki asil kandan alarak, milli ve manevi değerlerimizden bir an olsun kopmadan, Türklük şuurundan en ufak bir sapma göstermeyen Türk milletinin hafızasından, andımızı söküp çıkaramazsınız.

TÜRK’ÜM!
DOĞRUYUM!
ÇALIŞKANIM!

İlkem, küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, milletimi, özümden çok sevmektir.

Ülküm, yükselmek, ileri gitmektir.

EY BÜYÜK ATATÜRK!

Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim.
Varlığım Türk Varlığına Armağan Olsun!

NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE!

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

DOĞU TÜRKİSTAN’DA KADIN OLMAK

HIZLI YORUM YAP

r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.