Yazı Detayı
21 Mart 2019 - Perşembe 11:21
 
18 MART ŞUURU
Uğur BAYRAM
 
 

Bu coğrafyada yaşamak, Müslüman kalmak, çocuklarımızın refahını düşünmek, Türkçe konuşmak istiyorsak, evlerimizin ve mescitlerimizin düşman çizmesi ile kirletilmesini istemiyorsak, bize her yıl, her ay, her gün 18 Mart olmalıdır. 

 

Kendimizi ve nesillerimizi bu şuur ile yetiştirmeliyiz. Aksi halde evlerimizin demokrasi bombaları ile yıkılmasını, ailemizin gözümüzün önünde yok olmasını izlemekten başka bir şey yapamayız. 

 

Kendimizi ve nesillerimizi bu bilinç ile yetiştirmeliyiz. Aksi halde evlerimizin enkazının altından çocuklarımızın parçalanmış  bedenlerini çıkarmaya çalışırız. 

 

İşte bu yüzden evde ailemizle vakit geçirirken, iş yerimizde ticaret yaparken, arkadaşlarımızla sohbet ederken 18 Mart ruhuyla hareket etmezsek katliamlara, tecavüzlere, işgale maruz kalmamız kaçınılmaz olur. 

 

Yukarıda okuduklarınız sizlere sakın ütopik gelmesin, olmaz demeyin. Zira siz bu yazıyı okurken dahi dünyada bir yerlerde birileri sırf Müslüman ve Türk olduğu için katliamlara, tecavüzlere, işgale ve insanlık onurunu yerle bir eden eylemlere maruz kalıyor.

 

Dünyanın bir çok yerinde hiçbir şeyden habersiz küçücük çocuklar anne babaları Müslüman olduğu için aç kalmaya, yokluk içinde hayatta kalmaya ve geleceğe dair en küçük bir umut taşımadan yaşamaya çalışıyor. 

 

Dünyanın bir çok yerinde Türk toprakları emperyalizmin kucağında can çekişiyor. 

 

Dünyanın bir çok yerinde Müslümanlar birbirinin kanını dökmek için yarışırken ülkelerinin işgal edildiğinin farkında olmuyor. 

 

İşte bizler, Türkiye Cumhuriyeti Devletini oluşturan bizler 18 Mart ruhu ile hareket etmezsek yukarıda örneklenen vahim tabloda kendimizi buluruz. 

 

18 Mart ruhu ile hareket edeceğiz, çünkü etmek zorundayız.

 
Etiketler: 18, MART, ŞUURU,
Yorumlar
Haber Yazılımı