Yazı Detayı
26 Şubat 2018 - Pazartesi 17:40
 
Ayağa kalmak lazım
Ali YAZIR
[email protected]
 
 
Bursaspor’da sular bir türlü durulmuyor. İçerde dışarıda puansızlık alışkanlık yaptı. Sahadaki ruhsuzluk fırtına  öncesi sessizliği çağırıyor gibi.
Bursaspor’da  yönetim zafiyeti iki sezondur tüm heveslerimizi, heyecanımızı yok etmekle kalmadı taraftarı agresif, hırçınlıklarla bütünleştirdi.  Mayıs ayında yapılacak kongreye kadar takım için her türlü düşüncemizi bir kenara bırakıp takımı ayağa kaldırmak zorundayız. Yoksa bu yöneticiler ile birlikte  teknik ve futbolcu kadrosu  bizi kümeye düşürecekler. 
Hafta içi Le Guen  antrenman sahasında oyuncuları bekliyor ama futbolcular, tesadüf ya  tam da antrenman saatinde  kulüp binasında toplantı yapıyor! Bizde bunu yedik… O sırada yöneticiler neredeydi acaba! Sonrası ne gibi bir tedbir aldılar!
Allah korusun  düşersek 300 milyona çıkmış borç ile ayağa kalmak öküz altında  buzağı aramaya benzer.  Süper ligde oynayan takımların  kasalarına yaklaşık 100-110 milyon para  giriyor. Bu rakam 1 ligde ise  sadece 18 milyon lira. Bunun ne demek olduğu sanırım anlaşılıyordur!  
Kısaca sıkıntı epey büyük. Kaynağı da yönetim olduğu apaçık ortada… Önerim; Acilen  sorun her ne ise Bursa’nın akil adamları toplanmalı ve işin çözümünü bir an önce bulmalılar. 
Bu takımı gerçekten seven bir başkan; Şimdi yaşananları önceden gören  profesyonel beyinlerle  yola çıkar (medyadaki “muhasebecisi futbol sorumlusu” “misafir bilet ithamları” yaygaralarına fırsat vermez) gerekeni yapardı. Ama nedense kendi inandığı birkaç kişinin dediğinden dışarı çıkmadı. Diğer  uyarılara kulaklarını tıkadı ve bildiğini okumaya devam etti. Ve sonuç ortada.  Acaba parasını kurtaracağım diye mi? çevresindeki futbol acemilerinden umut bekliyor! Söylentileri aldı başını gidiyor.  Bursaspor’da kimsenin parası kalmaz merak etmesin. O, önce  Bursaspor’u  kurtarmayı düşünsün. 
Geçen seneki durumdan ders çıkarmayan  yönetim zorlu geçen ligin  ikinci yarısını nasıl kaldıracak bilemiyorum.  Taraftarımız da  bu zaman diliminde birlik ve beraberlik içinde  olmazsa işimizin Allah’a kaldığının resmidir. Futbolda  başarı için  taraftar sadece faktörlerden biri. 
Bursaspor’da sorun futbolcuların saha içindeki  ruhsuzlukları  ve isteksizlikleri. Ne taktik ne de mücadele hiçbiri yok. Alan ve adam markajı desen yerini seyretmeye  bırakmış.   
Ligin bitimine haftalar kaldı. Ligin boyu  her hafta  biraz daha kısalıyor. Lütfen   Bursaspor’a yazık etmeyin !!!
Batalla’nın: 'Neyin yanlış gittiğini ben de bilmiyorum' diye maç sonrasındaki ifadesi  kırmızı alarmdır. Bursaspor’u seven herkes  görev başına. Bize düşen, ikazlarımızı  lisan-ı münasiple yapmak ve tribünlerde desteğimiz için  yerimizi almak.  Çünkü biz Bursasporluyuz. Hesap kongrede sorulmalı. 
 
Etiketler: Ayağa, kalmak, lazım,
Yorumlar
Haber Yazılımı