Yazı Detayı
03 Eylül 2018 - Pazartesi 20:06
 
BERABERLİK
Ali YAZIR
[email protected]
 
 

Ligde üç beraberlikle lideriz.

Zor bir fikstür ve üç beraberlik. Maç sonrası oyuncularımızın ifadelerinden anlaşılacağı üzere rakip iyi etüd edilmiş. Rakibin zayıf ve güçlü yönleri doğru hamlelerle önlem alındığını sahadaki   79 pas oranı ile  oynamamız  gösteriyor. Beraberlikler sonrası galibiyet serisini sabırsızlıkla bekliyoruz.   

Maçın kırılma anı 10. dakikada  Allano Lima’ın golü atamamasıydı. Kaleciliğinden çok yakışıklılığı öne çıkan Loris Karius‘u geçemedi. Maçın son anlarında devamlı oyunda olan Saviet’in nefis uzun topuna aynı güzellikte  Yusuf’un ön direğe yaptığı ortaya 25 metre uzaktan gelip 86.dakikada iki Beşiktaşlının arasından  Diafra Sakho‘nun tek vuruşu, maçın sonucunu belirledi.

Sakho’nun hırsı, takımla bütünleşmesi ne kadar çabuk olursa bu zor fikstürden o kadar az yaralı kurtarırız. 

Bursaspor bu havasını bozmadan verilecek olan on beş günlük arayı iyi değerlendirmeli. Bu görüntüye göre sezon sonunda ummadığımız yerlerde olmak mümkün.

Taktik uyumu, mücadelesi, pes etmeyen ruh eşlerinden  oluşmuş bu takıma sahip çıkmak bizim görevimiz olmalı.

Burak Kapacak'ın eli ayağı tutmadı. Ama zaman içinde iyi olacak. Tüm Bursa inanıyor. Biraz sabır ve zaman. Tabiiki  çok çalışmaya devam etmeli. 

Okan Kocuk, 90+3'te Adriano'nun sert şutunda açıyı küçülterek müthiş bir kurtarış yaptı. Topu oyuna iyi sokuyor.

Ertuğrul, Bursaspor tarihinin en genç kaptanı oldu. Chedjou ile oynaması ona büyük tecrübe katacak. Chedjou bu takımın pas yüzdesini arttırdı. Hava toplarını sektirmedi. Orta alandaki Saviet ve Aytaç ile pas alışverişindeki uyumu mükemmeldi. 

Latovlevici çok teknik oyuncu haddini bilerek oynadı.  

Samet hocanın Saviet gibi bir oyuncuyu oynamayan Badji ile birlikte  takıma kazandırması Bursaspor için bir piyango derim. Bu maçta Aytaç, Saivet ikilisi müthiş savaştı. 

Furkan’ı bu maçta çok beğendim. Oyuna girdi kaçak güreşmedi. Çok koşarsa milli takımın değişmezi olur. Final paslarındaki tercih hatalarını en aza indirirse bu sezon onun yılı olur. Bu temposunu korumalı.  Oyundan alınması taktik gereği idi. Çift santrafora dönmek için çıkarıldı.  

Seyircimiz tahriklere kapılmamalı.

Seyircimiz futbolun içinde kaldığı sürece faydası zararından çok olacak.

Ümitlendik.

Haydi hayırlısı bakalım.

 

 
Etiketler: BERABERLİK,
Yorumlar
Haber Yazılımı