Yazı Detayı
19 Mart 2018 - Pazartesi 11:19
 
Bursaspor huzur arıyor
Ali YAZIR
[email protected]
 
 

İstikrarsız bir sezon geçiren Bursaspor sahasında oynadığı son dört maçtır kaybetmiyor. Karabük ve Kasımpaşa maçlarından da üçer puan aldığımızda son 3 haftaya sıkıntısız girer rahat nefes almış oluruz.

Şampiyonluk sonrası nedense Bursaspor’un paydaşlarının genetiği değişti. Geçen sezon başlayan futbolcu dövmeler, önlenemeyen borçlar, yöneticilerin dağınıklığı, divan kurulundaki anlamsız sidik yarıştırma ve tehditvari cevaplar, dillendirilen para yok, cebimden şu kadar para verdim demeçleri altındaki kaos zengini Bursaspor! haline geldik. Yetmedi, tribünlerde taraftarın başkanın üzerine yürümesi, başkanında altta kalmam deyip yanındakilerin ikazlarına rağmen küfürle karşılık vermesi öfkenin, aklın önüne geçtiğini gösteriyor.

İflas çizgisindeki bir Bursaspor için herkes mantıklı hareket etmeli Bu kaos Bursaspor’a yakışmıyor. Sanki maçı Sivas ile deplasmanda oynadık! O nedenle alınan 3 puan çok değerli.

Büyüklerimiz anlatırdı. Meşhur işadamı Resülzade, bir yer alacağı zaman satıcıya sorarmış. Bu malı sen mi kazandın yoksa miras mı kaldı? Diye. Eğer miras kaldıysa pazarlık yapıp alırmış. Kendim kazandım diyenin malını almak zordur deyip alıcı olmaktan vazgeçermiş. Bursaspor’u kolay bulanlar lütfen bu markanın değerini ucuzlatmayın.

Kembo koşmuyor, takım savunmasına yardımcı olmuyor! Kembo Bursaspor’da farklı bir oyuncu o koşamaz ama bir iki hareket yapar rakibin belini kırar, aklını alır, seyirciyi ayağa kaldırır, asist yapıp maçı çevirir. Eğer takımın diğer 9 kişisi de koşmazsa o zaman Kembo sırıtır!. Koşan takımda Kembo her zaman fark katar. Fakat attığımız golde Aziz’e verdiği pas gibi. Koşmuyor diyorsan oynatmayacaksın. Çünkü o, belli ki kolay kolay koşmaz!

Ekong’un zamanlama hataları ve savrukluğu, savunmamız adına sıkıntı oluşturmaktaStancu’nun istikrarlı oyunu ve işindeki sorumluluk duygusu alkışlanacak türden. Gol attığı 7 maçın 6'sından galibiyetle ayrıldık.Adam savaşıyor. Batalla Bursaspor’un yıldızı ama mental olarak kayıplarda olması bizleri üzüyor.

Seyirci coşkusu bitmiş yerine tırnak kemiren, umutsuz topluluğa dönüşmüş durumda. Beşiktaş ile kafa kafaya oyna Akhisar’a yenil, Kayseri’yi yen Osmanlıspor’a rezil bir oyun sonrası yenil. Seyircimiz de sağlıklı düşünemez oldu. Seyirci protestolarını arttırdığı anda sahadaki oyuncularımız sanki tepki gösterircesine “alın size gol” dedi ve gol sevinçleri anlam yüklüydü.

Samet Aybaba mükemmel bir hamle ile 62’ de Kone ve 74’ de Robinho’yu çıkarttı! Samet hoca takımın resmen el frenini çekti. Teşekkürler Samet Aybaba hoca. Sivasspor’un ligde rahat olması bizim şansımızdı. Bursaspor, Bursaspor gibi oynamasa da üç puan kazandık.

Maç sonuna kalan seyircimiz, oynanan oyundan memnun değil hatta öfkeliydi! Tribünleri homurdanarak terk etti.

Her şeye rağmen ben ısrarla Bursaspor sen çok yaşa diyorum. Sular bulanmadan durulmaz.

 
Etiketler: Bursaspor, huzur, arıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı