Yazı Detayı
02 Mayıs 2018 - Çarşamba 12:43
 
BURSASPOR LİGDE KALMA BERATINI BERAT GECESİNDE ALDI
Ali YAZIR
[email protected]
 
 
Son 5 maçtır kalesini gole kapatıp yükselişe geçen Konyaspor karşısına, hırslı ve mücadeleci bir oyun ortaya koyan Bursaspor, üzerinde gezen kara bulutları bu sezon için dağıttı. Stres bitti. 30 bin  civarı seyircinin müthiş desteği ile  Berat kandili gecesinde ligde kalma beratını Konyaspor’u  yenerek  almış oldu. 
Maçın hakemi, Ali Palabıyık  ilk yarı  yönettiği  doğru  ve   isabetli kararlarına nedense ikinci yarıda devam etmedi. Kafa toplarındaki el müdahalelerini hiç görmedi.  Kıdemsiz yardımcı hakemin aleyhimize iki tane  ofsaytı kaçırarak  Bursaspor ve seyirciye dokuz doğurttu. 
Yusuf,  Bursaspor’un ürettiği hemen hemen  her pozisyonda vardı. Bazen topu ezdi, bazen  umulmadık iyi işler yaptı. Hatalarına rağmen  ikinci golde kaleye çektiği  auta giden sert şuta! kafayı vuran Ertuğrul’a gol pasını istemeden verse de galibiyette katkısı büyüktü. İyi niyetle  çok koşması, mücadeleden kaçmaması kendisini bu kadroda vazgeçilmez yapıyor… 
Furkan oynadıkça gelişiyor. Batalla ve Musa Sow bu maçta yaptıkları hücum pres, mükemmeldi. 
Shehu, son üç maçtır orta alandaki  oyundaki devamlılığı ve top çalmadaki  başarısı ile dikkat çekiyor.  Yanındaki teknik becerileri yüksek oyuncularımız Furkan’ın ve Batalla’nın çok koşması onunda  özgüvenini arttırdı. Orta alanda, alan ve adam paylaşımında Konyaspor’a üstünlük kurdular.  Barış’ın çok etkili bindirmelerine isabetli ortaları son haftalardaki golcümüz Musa Sow’un tek vuruş ustalığı da  eklenince üç puan kolaylaşmış oldu.  Barış son haftaların en formda oyuncularından…
Mustafa Er  Stancu ve Delarge’yi hamle oyuncusu olarak  kullandı. Taktiksel olarak oyun alanını daraltınca   takım boyu kısaldı ve  bireysel yeteneklerimizin  gücünü sahaya yansıtması kolay oldu. Batalla’nın, Kembo’nun  ve  Furkan’ın verimliliği arttı. Harun ilk topla buluşmasında dakikalar 50 yi göstermesi mücadele üstünlüğümüzü gösteriyor. Mustafa Er, son iki sezondur  sorumluluk alarak ateşten gömlek giyiyor. Bence yeni sezonda  kendisiyle başlanmayı hak etti. Üç kaliteli oyuncuyla  takviye edilecek bu  kadromuz  Batalla- Mustafa Er ikilisine teslim edilebilir. Seyirci dahil hiç kimse bu karara hayır demez. Futbolcu fabrikası Vakıfköy Mustafa Er ile antrenör okuluna neden dönmesin? 
Bursaspor taraftarı işini yaptığı zaman, tek kelime ile mükemmel. Bu taraftar ölüyü diriltir! Takımın nasıl ateşleneceğini uygulamalı olarak tüm Türkiye’ye canlı izletiyor.  
2010 da Şampiyonluk  ve sekiz sezon sonra   ligde düşmediğimiz için sevinen olsak ta “Bursaspor’um biz senin rengine aşığız”
Bundan 30-35 yıl öncesinde rakip taraftarlar yan yana, iç içe  maç seyrederken bugün deplasman takım taraftarları, demir ve kalın sicimlerle tecrit edilmiş  tribünlerde misafir edilme kararı alanlar  adım adım  insanımızı  kinlendirdiler,düşmanlaştırdılar,  kulüpleri borçlandırdılar. Yasalardaki boşlukların doldurulmaması,   kanun koyucuların Türk futbolundaki  sorunlara çözüm için kafa yormak istememesi de eklenince, sözün kısası futbolumuzu bilinçli olarak yavaş yavaş  zehirlediler  ve zehirlemeye de  devam ediyorlar... Kardeşlik yeniden öne çıkmalı. Sonuç; Tedaviye cevap vermez olan kangrenleşmeye devam eden Türk futbolu… 
 
 
Etiketler: BURSASPOR, LİGDE, KALMA, BERATINI, BERAT, GECESİNDE, ALDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı