Yazı Detayı
07 Mart 2019 - Perşembe 13:32
 
CUMHUR İTTİFAKI VE HDP
Uğur BAYRAM
 
 

“31 martta tarihi bir zafer kazanmak için seçim stratejimizi belirledik. Kürdistan’da (sözde) kazanacağız, batıdada Akp ve MHP’ye kaybettireceğiz.”

Yukarıdaki sözler PKKnın siyasi uzantısı olan HDPnin Eş Genel Başkanı Sezai TEMELLİ’ye ait.

Sayın Devlet Bahçeli’nin de belirttiği gibi Türkiye’de Kürdistan diye bir bölge yok. Türkiye sınırları itibariyle bir bölge başka bir isim ile adlandırılamaz.

Siyonizmin kirli bir tezgahından ibaret olan sözde Kürdistan masalı ile ancak tatlı su solcularını kandırabilirler ki onlar da komünist marşlar eşliğinde emperyalizmin başarısı için uygun adım yürümeyi ideoloji sanıyorlar.

Yaşanan hadiseleri gördükçe Türkiye siyaseti, Cumhur İttifakı’nın mecburiyetine doğru hızla hareket ediyor.

SURVİVOR TÜRKİYE YUNANİSTAN MESELESİ
Survivor bu yıl Türk ve Yunan yarışmacılarının karşı karşıya geldiği ‘Survivor Türkiye Yunanistan’ projesi ile ekranlarda boy gösteriyor.

Milliyetçilik her zaman iyi bir gelir kapısıdır. Bu proje de tam olarak milliyetçilik sömürüsüdür.

Bu projede sadece milliyetçilik değil, Yunan mezalimi ile insanlık dışı zulme maruz kalan Anadolu Müslümanları ve Türk’ün yakın tarihi sömürülmüştür.

Dünyaya hükmeden Müslüman Türk İmparatorluğundan bir millet ile bu İmparatorluğu tecavüz, işkence ve katliamlarla yıkan bir milleti karşı karşıya getirip sirk havasında ‘maymunlaştıran’ bu projeyi şiddetle kınıyorum.

Anadolu’nun içinde hane halkıyla yakılan evlerinin dumanı hâlâ sönmemişken, tarihe ihanet eden Yunan ile tarihe mührünü vuran Müslüman Türk’ü bir adada uysallaştırıp oynaştıran bu projeyi şiddetle kınıyorum.

Müslüman Türk milleti kin tutmakla vakit kaybetmemeli ancak tarihsel misyonunu da unutmamalıdır.

Medya sektörü takip altına alınmalı, Türk milletinin tarihi hafızasının kapitalizme kurban edilmesi engellenmelidir.

HDP ADAY TANITIMI
Halkların Demokratik Partisinin (HDP) Mardin’de gerçekleştirdiği aday tanıtım toplantısında, terör örgütü PKK’yı ve teröristleri övücü mahiyette marş okundu, ölen teröristler için saygı duruşunda bulunuldu.

Lütfen yukarıdaki paragrafı HDP İşbirlikçilerinin yüzüne vurun. Belki içlerinde iyi niyetli olanlar vardır da akılları başlarına gelir.

HDP’Lİ MECLİS ÜYELERİNE HAZIR MISIN BURSA?
HDP aday çıkarmadığı yerlerde Millet İttifakından Meclis üyeliği isteyecek mi?

Mesela Bursa’da HDP’li bir ekip Büyükşehir ve ilçelerdeki Millet İttifakına gidip seçilecek yerden Meclis üyesi sırası istemiş olabilir mi?

Temennim Millet İttifakının bu teklife olumsuz yaklaşması yönünde. Şayet bu birliktelik gerçekleşirse;

HDP’li Meclis üyelerine hazır mısın Bursa?

 

 
Etiketler: CUMHUR, İTTİFAKI, VE, HDP, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı