Yazı Detayı
17 Aralık 2017 - Pazar 19:25
 
Ekonomi ve bursaspor
Ali YAZIR
[email protected]
 
 

Bursaspor’da çok köklü değişimler şart.

Ekonomik olarak sağlam temeller atılmalı. Kişilerin sırtında değil bir sistemi olan gelir gider dengesi kurulmuş bir kulüp olmalıyız. Tüzük tadilatı yapılıp şirketleşme ve profesyonel yönetimler iş başına getirilmeli.Bursaspor’umuzun kadro kalitesi sınıf atlatacak seviyede değil. Pahalı ve kaliteli takım için kalıcı sermaye, profesyonel ekip ve yatırımcı anlayış lazım. Yoksa aynı tas aynı hamam devam eder durur. Kısaca Bursaspor’da çok köklü değişimler şart.

Trabzon, oyunu geriden pasla başlatamıyor. Takımlarında birbiriyle yüksek pas bağlantısı kurabilen oyuncuları da yok. Çalışılmış hücum planları da yok. O nedenle zorunlu olarak uzun toplar ve çıkılacak hızlı hücumlar tek özelliği. Ve bu takıma karşı kaybettik. Trabzonspor çok fazla top kaybı ve pas hatası yapan bir takım. Savunmadaki Uğur, Hubocan iki stoper alan ve adam almalarındaki hatalarına Bursaspor baskı oluşturamadığı için cezayı kesemedi. Bursaspor’da Kembo olsaydı farklı olurdu! Trabzonspor’un orta alanında Okan ve Kucka solda N’Doye, sağ-da Abdulkadir Burak arkasında Yusuf Yazıcı arasındaki pas uyumsuzluğu çok sırıttı. Orta alanda çakılı oynayan Merter, top her ayağına geldiğinde Yusuf’tan baskı yedi.

Bursaspor’da beşli savunmasının önünde orta saha merkezde Merter’in yanında Batalla, solda Furkan, sağda ise Delarge ile kalabalık bir dörtlü oluşturdu. Ataklarda Furkan’ı Batalla ve Delarge hücuma çok çabuk çıkmaya gayret ettiler.

Furkan ve Batalla çok top kaybetti. Bursaspor bu maça kadar oynadığı maçlarda az top kaybeden bir takım iken bu maçta Trabzonspor’a benzedi. Yenilse de taktik disiplinden kopmayan Bursaspor, hücumda ve kulübeden gelen katkı koyacak oyunculara sahip olamaması yenilginin nedeniydi. Agu Badu Jourquera, Aziz ve Kembo hepsi ayni anda sakatlanınca orta saha kısaca takım pert. Batalla tek başına hem oyunu kuruyor hemde Merter çıktıktan sonra savunma yapıyor. Alternatif oyuncu sayısının azlığı çözülmesi gereken sorunların başında geliyor. Biz bu kadro ile çok iyi puan topladık takviye şart yoksa işimiz kötü

En büyük silahımız, takım oyunundaki disiplinli oyunumuz. Bu kadro, kapasitesinin üzerinde bir verimlilik ile oynuyor. Rakibini tamamen kilitleyen Bursaspor, orta sahaya hem savunmada dağılımını çok başarılı gerçekleştirdi. Pozisyon vermedi ama hücuma çıkmada yeterli değildik. Yediğimiz gol atan adına muhteşem. Bizim adımıza rezalet. Dört kişinin arasından o şutu atıyorsa Harun ne yapsın.

Önemli olan ilk yarıyı değil ikinci yarıyı nerede bitirdiğin. Geçen sene ilk yarıyı 5.sırada bitirip Avrupa peşinde koşarken! ikinci yarıyı zor zar 14.sırada bitirebildik. Şimdi 24 puanımız var ve Gençlerbirliği maçımız içeride. Alınacak üç puan ve ara transferde alınacak 3-4 oyuncu gelecek sene zevkle izlenecek takımın temelleri atılabilir.

Yönetim görev başına…

 
Etiketler: Ekonomi, ve, bursaspor,
Yorumlar
Haber Yazılımı