Yazı Detayı
18 Mart 2019 - Pazartesi 11:07
 
FUTBOL VE ADALET ÇEKİLİŞİ
Ali YAZIR
[email protected]
 
 

Kafamızda bir sürü sorularla  stattan çıktık. Sadece ben mi? Tüm taraftarımız ya düşünceli ya da isyan edercesine aciz veya kaderine boyun bükmüş durumdaydı maç sonrası. Herkes yorumcu. Hakemlerden tutun da,  oyuncularımızın kalite eksikliğine kadar onlarca yorum. Ama hakikat tekti. O da Bursaspor’un yine kaybettiği  geri gelmeyecek üç puanıydı. 

Uydurma fauller, verilen verilmeyen sarı kartlar, hatta gole giden bir atakta ise yerde oyuncu var diye oyunu durdurma. Aynı benzer pozisyonda ise Bursaspor’a atak yapan rakip için oyunu durdurmadı sevgili hakem!

2-0 öndeyken Emre’nin eliyle bütünleşen topa penaltı diyemediler. Yetmedi faul sonrası ikinci sarıdan Emre’yi atamadı sayın hakem!.  Kısaca maç süresince Bursaspor’u, 8 haftası kalan ligin heyecanını arttırmak için kurban ettiler. Sahi futbolda neden haksızlıklar olur! Hakemler  neden bu kadar çok tepki alacaklarını bildikleri halde yanlışta ısrar doğruda sapma göstermekte?

Torpilli takımların ihtiyacı varsa VAR’a gidiliyor. Bugün Başakşehir’e verilen penaltı kararı başka hangi takıma verilir?

Yediğimiz ilk gol öncesinde faul üretildi. Penaltı pozisyonuna yakın hakem devam diyor hatta eliyle işareti net. Ama Cüneyt Çakır verdiriyor penaltıyı. 3. gol de ofsayt çizgisini canı istediği gibi çizen kuralları kafalarına göre kullanan Var’daki yok hükmünde görev yapan Cüneyt Çakır sen nasıl can vereceksin?

Başakşehir'e verilen penaltı ise  Bursaspor'a verilmeyen penaltı arasında ki fark nedir sorusuna verilecek en güzel cevap!  Forma farklı siyaset farkı. Haksızlıklarda ülkeyi ayağa kaldıran İstanbul takımları gibi gücümüz yok yani lobimiz yok!. Dışardan ve içerden bakılınca  potansiyelimiz var ama Ankara’da ki karar vericilerdeki komisyonlarda yokuz. Aracılarla hak aranmaz...

Haydi biz pozisyonları Bursaspor gözlüğü ile izliyoruz tamam bakınız  üç eski hakemimiz ne diyor:

Bünyamin Gezer: G.Saray’ın 45+2’deki golünden önce Bursaspor aleyhine verilen faul yanlış! Aynı hareket ceza sahasında olsa buna penaltı verebilir misin? (TRT SPOR)

Erman Toroğlu ise, “Emre‘nin sarısı var, faul yaptığı pozisyon net ikinci sarı. Gösteremiyorsun. İtiraz eden Bursalı oyuncuya direk çıkarıyorsun ama. Yine Emre Taşdemir, ceza sahasında eline çapıyor top. Neden çağırmıyorsun hakemi, Var hakemi  Cüneyt Çakır?”  “Fatih Terim cin gibi hemen oyundan alıyor. Bursaspor'un verilmeyen penaltısı var. Artık ayıp oluyor! Hakemler kul hakkı yiyor.”

Deniz Çoban: "Top gelmeye başladığı anda Emre'nin ellerinin topa doğru bir hareketi var, sonra küçülmeye çalışıyor. Top, eline temas ediyor. Emre'nin tek masum tarafı elini kaçırmaya çalışması. En doğru karar penaltı olurdu."

Ahmet Çakar “ BURSASPOR yem edilmiştir “

Maçın iyi giden herşeyine çomak sokan hakemlere söylenecek tek şey var. Bilerek adaleti taraflı dağıtanlar! Tek hesap soranın Allah  olduğunu ne zaman hatırlayacaksınız ??...

 
Etiketler: FUTBOL, VE, ADALET, ÇEKİLİŞİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı