Yazı Detayı
14 Kasım 2018 - Çarşamba 15:57
 
KASIMPAŞA BİZİ RÜYADAN UYANDIRDI
Ali YAZIR
[email protected]
 
 

Kasımpaşa bizi rüyadan uyandırdı.
Bursaspor sene başında lige,  ligi kötü günler görmeden bitirmek hedefiyle başlamıştı. Haftalar geçtikçe yemeneyen ama fazla da yenilmeyen, beraberliklere abone, mücadeleci  ve pes etmeyen bir takımın ortaya çıkması ve  hele hele kalan son altı maçın  dördünün içerde olması biz Bursaspor taraftarlarını  başka hayaller kurmaya itmişti. Ancak bu hafta Kasımpaşa bizi uykudan uyandırarak  gerçeklerimizle baş başa bıraktı. 
Yenilmiş olsak da Takımda kazanma hırsı var, oynanan oyun seyircide heyecan oluşturabiliyor. 
Samet hoca bu takımla bile rakibe son 30 dakikaka  baskı kurabiliyor. Elindeki malzeme bu helal olsun ve en iyi şekliyle faydalanabiliyor. Samet hoca’nın maç sonu  “Kendilerini geliştireceklerdir.” şeklindeki ifadesine  ise katılmıyorum. Barış Yardımcı, Aurelien Chedjou, Aytaç Kara, Iasmin Latovlevici, Tunay Torun, Henri Saivet, Stephane Badji, Diafra Sakho bunların hangisi kendini geliştirecek? 
Bence bunlar iş yapmalılar.Gelişmelerini beklersek vay halimize. Aksine takımı taşımalılar. Üretmeliler. Belki  Umut Meraş, Ertuğrul Ersoy ve kaleci Okan için bu geçerli olabilir.  
Sene başında çöp denilmişti!.  Latoveici takımın en iyileri arasında. Bursaspor’da  Chedjou’yu ilk kez hava toplarında geride kaldığı bir maç izledik. Rakip golcü Diagne her hava topunu aldı savunmamızı çok ama çok zorladı. Takımda orta yapacak kalitede oyuncumuz  sayılı.  
Kaleci Okan  şansızdı.Tek kişi değil ikili set yaptırsaydı golü yemezdi. Çok hatalı bir gol yedi. Golde Trezeguet nin  futbol zekası ve becerisinin de hakkını verelim. Haaa Muhammet Şengezer  kaleyi alırsa bir daha vermez biline. 
Sakho’nun sakatlığı ile oyunun hücum yapımız resmen değişti. Umut Nayır bu ligin adamı değil. Samet Hocanın hatır gönül transferinden öte geçmez.  İster istemez  Stancu’nun eline kaldık. Verin adamın parasını arkadaş  yoksa forvetimiz kalmadı. Ali Akman hazırol evlat!... 
74' dakikada taktik olarak Aurelien Chedjou yerine giren daha önce üç beş dakika oynayan Jani Atanasov’un bu karşılaşmada son 15 dakikada oyuna kurtarıcı olarak girmesi bana ilginç geldi. Kulübe çok zayıf ve  alternatifsizlik sırıtıyor. 
Lima geldiği günden bugüne en iyi topunu oynadı. Çok gayretli ve başarılıydı. Topu alıp adam eksilten sürati ile rakip kaleye giden tek oyuncumuzdu. Ama aynı Lima yaptığı pas hatası pahalıya mal oldu. Trezeguet'in ayağından topu alamayan oyuncularımız, sonrasında  Ertuğrul ve Barış arasına gizlenen veya boş bırakılan  Diagne golü göstere göstere atarak hatayı affetmedi
Umut Meraş’ı da bu maç hiç beğenmedim.
Sorun ilk yarıdaki harika futbolu tüm maça yayamamamız. bunu başarabildiğimiz ölçüde rahatlarız. Pek çok takım Kasımpaşa gibi topu rakibe bırakıp kontra ile sonuç alıyor. Biz topa da sahip olmak istiyoruz tempo da yapmak istiyoruz. Büyük takım gibi düşünüyoruz ama eldeki  malzeme yetersiz. Bu takıma ne olursa olsun destek olmak gerekiyor.
Kasımpaşa bizi rüyadan uyandırdı. Kalite kalite kalite.İşte bütün mesele bu.

 
Etiketler: KASIMPAŞA, BİZİ, RÜYADAN, UYANDIRDI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı