Yazı Detayı
07 Mart 2019 - Perşembe 13:45
 
MISIR’DA İNSANLAR İDAM EDİLİYOR
Uğur BAYRAM
 
 

Meseleye İslam düşmanı ülkelerin son iki yüzyıldır bölüp parçaladığı, işkencelerle öldürdüğü, katliamlarla yok etmeye çalıştığı, topraklarını işgal ettiği, kültürel operasyonlarla dini ve tarihi olarak bilgisiz bıraktığı Müslüman Türk olarak baktığımda şunu görüyorum;

Müslümanlığı sadece Arap coğrafyasına inen bir din sanan, diğer İslam milletlerinin çektiği acılardan haberdar dahi olmayan Mısır halkının çektiği acılara karşı duyarsız olamayız.

Mursi destekçileri olan bugünün mazlumları yaşananları her ne kadar dünyaya İslami olarak sunsalar da mesele tamamen Mısır’ın iç siyasetinin sonucudur.

Ancak her ne sebeple olursa olsun bu Mısır’da bir kıyımın yapıldığı gerçeğini değiştirmiyor.

Şayet Mısır’da yaşanan mezalime sessiz kalırsak, Doğu Türkistan’a, Kerkük’e, Karabağ’a, sessiz kalıp acının sadece Arap coğrafyasında yaşandığını sanan dalkavuk müslümanlarından farkımız kalmaz!

Mısır’da insan hakları ihlal ediliyor ve bir Müslüman olarak buna itiraz ediyorum.

HOCALIK KATLİAMI

25 Şubat’ı 26’ya bağlayan gece Azerbaycan toprağı olan Hocalı’da Ermenistan askerleri tarafından şehit edilen 106’sı kadın, 70’i yaşlı, 63’ü çocuk 613 Türk’e rahmet olsun.

Azerbaycan Askeri Savcılığının, Ermenilerin 26 Şubat 1992’de yaptığı Hocalı Katliamı’yla ilgili soruşturma dosyası, katliamın dehşetini ortaya koyuyor.
Katliamdan kurtulmayı başaran 2 bin 213 kişinin soruşturma dosyasındaki ifadesi, 800’den fazla ekspertiz raporu ve diğer kaynaklardan edinilen bilgiler, Ermenilerin sadece işgalle yetinmediğini, sivilleri toplu şekilde katlettiğini kanıtlıyor.

Ancak nedense Müslüman Türk’ün acısını Türk’ten başka hiç kimse paylaşmıyor.

‘Türk’ün Türk’ten başka dostu yok’ sözü her geçen gün doğruluğunu kanıtlıyor.

 
Etiketler: MISIR’DA, İNSANLAR, İDAM, EDİLİYOR, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı