Yazı Detayı
05 Mart 2018 - Pazartesi 11:56
 
Mart ayı uğurlu geldi
Ali YAZIR
[email protected]
 
 

Bursaspor’umuz 9 maç sonra ligin 24. haftasında Kayserispor’u 1-0 yenerek 2018’deki ilk galibiyetini elde etti. Bu galibiyetle hem takım üzerinde hem de teknik direktör Paul le Guen üzerindeki tehlikeli ayrılık yüklü kara bulutlar şimdilik dağılmış oldu. Mart ayı dert ayı denir ama bize huzurun ayı oldu.

Bu sezonun dikkat çeken ekiplerinden 38 puanlı Kayserispor sahadaki görüntüsü ile bu puanı nasıl toplamış şahsen beni şaşırttı. Bursaspor’dan daha sistemsiz ve plansız bir takım görüntüsü verdi. Bursaspor uzun zamandan bu yana ilk kez karşılaştığı bir ekip karşısında, şut atmakta, pozisyon üretmekte, rakip sahada önce hücum pres yapmada öne çıktı.

Kayserispor Mendes ve Deniz sırtında gidiyor. Deniz etkili bir oyuncu neredeyse başımıza bela oluyordu. Mendes’i Shehu, Deniz’i Aziz durdurma işini çok iyi başardı. Shehu tapusu bizdeki oyuncumuz ve çok çalışıyor mücadeleden kesinlikle kaçmıyor. Çok yetenekli olmasa da yararlı oynuyor.

Bursaspor var olma mücadelesi olan maça, dörtlü savunma ile çıktı. Ertuğrul ve Titi uyumlu ve dikkatli oyunu ile rakibe pozisyon vermedi. Barış ve Aziz bence önceki maçlara göre başarılıydı.

Orta sahada Shehu Bostock ikilisi hücumda değil ama rakibi karşılamada çok başarılı oldular. Çok top çaldılar. Bu topları iyi kullansalar geri kalan maçlarımız güllük gülistanlık olur. Batalla bu ikili ile birlikte hücum yükünü ele aldı ve takımın en çok koşan oyuncusu olarak galibiyetteki asisti ile maça damgasını vurdu. Batalla istesin yeter.

Bu maçta Yusuf aceleci, pozisyon öncesi düşünmeden oynayan, kararsız sadece koşan ama üretmeyen, oyunu okumada verimli olamayan bir oyuncu. Umarım istekli oyunu ve hırsını verimliliği ile bütünleşir. Yoksa bu iyi niyetli çocuk kaybolup gider…

Bursaspor’un en çok eleştirilen oyuncularından Stancu, çok akıllıca ve ustaca attığı gol ile bu maçın kahramanıydı. Çok alan değiştirmesi ve devamlılığı ile bu kadro için olmazsa olmazlarından. Sov ikilisi ile inşallah hücum gücümüzü bir tık daha ileri atarlar.

Le Guen Seyircinin tepki gösterdiği Bostock değişikliğinde doğru hamle yaptı. Batalla orta alana geçerek forvette gol için hamlesi taktiksel olarak doğruydu.

Osmanlıspor maçında gelecek üç puan kara bulutları üzerimizden uzaklaştıracak gibi görünüyor.

 
Etiketler: Mart, ayı, uğurlu, geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı